Hráči širšího kádru reprezentace se dvakrát utkali s Maďarskem

beach soccer

Česká reprezentace mužů se o posledním červencovém víkendu utkala ve dvou duelech s Maďarskem. Za přípravou cestovala do známého prostředí města Siófok, kde v posledních třech letech hrála kvalifikaci Evropské ligy.

Na jihozápad od našich hranic vyrazila značně pozměněná sestava. Šanci na mezinárodní scéně dostali především hráči širšího kádru. Premiéru v národním dresu si odbyli Patrik Hulina a Filip Mandík, druhý a třetí start za reprezentaci si připsali gólman Jan Kalina a David Černý.

„V prvním zápase jsme měli hroznej začátek. Během první minuty jsme prohrávali po našich hloupých chybách už 0:3!“ vzpomněl si na nevydařený úvod Miloslav Klíma, který byl v uplynulém ročníku české nejvyšší soutěže hráčem nováčka z Příbrami.

Maďaři svého soupeře nešetřili a během první třetiny si vypracovali pětibrankový náskok. „Nikdo ze začátku nehrál dobře, ale začalo se to zlepšovat ve druhé třetině a třetí jsme dokonce vyhráli. Takže tam bylo nějaké aspoň trošku zlepšení. I díky Salimu a Bóčovi to nakonec nevypadalo výsledkově tak hrozně,“ dodal Klíma a pochválil střelce celkem pěti českých branek a nejzkušenější členy týmu.

Vysoká porážka otevřela českému týmu oči a do nedělní odvety vstoupil mnohem koncentrovanější. Výsledkem byl vyrovnaný zápas až do druhé přestávky. V závěru Maďaři rozhodli o svém vítězství. „Druhý zápas byl už lepší. Začátek byl klidnější i z jejich strany. Udělali jsme sice pár chyb, ale nepotrestali je. Hráli jsme disciplinovaně a tak už to nevypadalo tak zle,“ komentoval odvetný duel Miloslav Klíma.

Zápasy se hrály jako doprovodný program k prvnímu ročníku Evropské ligy hráčů do 21 let Talent Beach Soccer Tournament. Pozvání na ně dostal český tým po dvojzápase s Maďarskem v rámci Central Europe Cupu v Praze.