Intercontinental Cup: Ani hattrick Stankovice Švýcarům na výhru nestačil …

Výběry Ruska a SAE mají jako první jistotu postupu do semifinále, kterou si vybojovaly v dnešních zápasech. Hráči Tahiti měli skvělý vstup do zápasu proti Rusku a na začátku druhé minuty se dostali do vedení 1:0, ale soupeř velmi záhy získal kontrolu nad vývojem zápasu a o pět minut později už vedl 4:1, když se dvakrát prosadil nejlepší střelec letošního ročníku Evropské ligy Dmitrij Shishin. Jednou brankou k vedení přispěl i brankář Ippolitov. V dalším průběhu se Rusům již nepodařilo své vedení navýšit, ale Tahiťané dokázali překonat pověstnou ruskou defenzivu pouze jedinkrát, takže Rusy jejich střelecká impotence nakonec nemusela tolik mrzet. Dál postupují k radosti domácího publika i hráči SAE, kteří si ve svém druhém zápase na turnaji poradili s hráči USA v poměru 5:3. Zápas rozhodly dva po sobě rychle jdoucí góly domácích v polovině závěrečné třetiny, kdy se prosadili Karim a Rashid, kteří poslali svůj výběr do vedení 4:2, na které odpověděl soupeř už pouze jediným úderem v podání Perery. Brazilci rovněž dokráčeli ke svému druhému turnajovému vítězství, ale opět se na něj dost nadřeli a tentokrát se o něj obávali do posledních minut. Japonci s nimi dokázali držet výsledkově krok po celý zápas a dvakrát se dokonce ujali vedení, nakonec však museli v závěru zápasu dotahovat a necelé tři minuty před koncem snížili na rozdíl jedné branky. Víc jim Brazilci ale nedovolili a připsali si tři body za výhru 6:5. Cestu mezi čtyři nejlepší si ztížili Švýcaři, po porážce 6:7 s Nigerijci budou muset ve čtvrtek porazit Brazílii a ještě doufat v příznivý vývoj druhého zápasu. Nigerijci šli do vedení již ve druhé minutě a dokázali si jej v různých podobách udržovat až do začátku třetí třetiny, kdy nejprve vyrovnal a následně dostal svůj tým do vedení Stankovic. To sice Švýcaři neudrželi dlouho, ale ve 32. minutě udeřil Stankovic potřetí a Švýcaři tak měli nakročeno do semifinále. Jenže Nigerijci dokázali zápas v posledních minutách otočit, když o vítězný gól se postaral velký nigerijský klenot Azeez Abu, který již v 16 letech startoval na MS, kde dokázal dát gól i Brazílii.
Nigérie – Švýcarsko 7:6
Branky: 1-0: Ibenegbu, min. 11; 2-0: Tale, min. 8 (1); 2-1: Lutz, min. 5 (1); 3-1: Tale, min. 4 (1); 3-2: Spacca, min. 4 (1); 4-2: Okemmiri, min. 2 (1); 4-3: Meier, min. 10 (2); 4-4: Stankovic, min. 10 (3); 4-5: Stankovic, min. 8 (3); 5-5: Ibenegbu, min. 5 (3); 5-6: Stankovic, min. 4 (3); 6-6: Tale, min. 3 (3); 7-6: Abu, min. 0 (3)

Brazílie – Japonsko 6:5
Branky: 0-1: Komaki, min. 6 (1); 1-1: André, min. 4 (1) ; 2-1 : André, min. 3 (1) ; 2-2 : Asami, min. 2 (1) ; 2-3 : Yamauchi, min. 8 (2) ; 3-3 : Jorginho, min. 7 (2) ; 4-3 : Mão, min. 7 (2); 4-4: Yamauchi, min. 4 (2); 5-4: Anderson, min. 4 (2); 6-4: Gil, min. 11 (3); 6-5: Suzuki, min. 2 (3)

Rusko – Tahiti 4:2
Branky: 0-1: Bennet, min. 11; 1-1: Leonov, min. 11 (1); 2-1: Shishin, min. 9 (1); 3-1: Ippolitov, min. 8 (1); 4-1: Shishin, min. 6 (1); 4-2: Taiarui, min. 10 (2)

USA – SAE 3:5
Branky: 1-0: Perera, min. 8 (1); 1-1: Adel, min. 6 (1); 2-1: Meister, min. 2 (1); 2-2: M. Abbas, min. 1 (1); 2-3: Ali Karim, min. 6 (3); 2-4: Rashid, min. 5 (3); 3-4: Perera, min. 2 (3); 3-5: Hassan Ali, min. 2 (3)