Intercontinental Cup: Obhájí Írán titul?

beach soccer

V posledních několika letech jsme si již zvykli, že na závěr roku hostí Dubaj setkání elitních zástupců jednotlivých konfederací (krom Oceánice). Nejinak je tomu i letos. Složení účastníků je velmi pestré a nechybí v něm ani dvě největší velmoci posledních let – Rusko Brazílie. Těm by cestu za prvenstvím chtěli znepříjemnit zejména týmy Portugalska (pořadatel MS 2015) a Íránu, obhájce titulu z předešlého ročníku.Brazilci mají nového trenéra

Zajímavé bude sledovat především výkony Brazílie. Tu na turnaji povede poprvé Alexandre Soares, který se k národnímu týmu vrací po více jak třech letech. Brazilský svaz tuto novinku oznámil týden před začátkem turnaje. Tým by měl vrátil na trůn světového krále, který se mu nedaří od roku 2010 získat.

Právě Soares byl v roce 2011 odvolán po šesti letech působení u brazilského národního týmu poté co Brazilci prohráli ve finále MS s Ruskem. Ani jeho nástupcům (Zloccowicz, Negao) se ale u týmu nedařilo dle očekávání a Soares tak dostává novou šanci.

Souboj titánů již ve skupině

Los tomu tak chtěl, že největší dva favorité (Brazílie a Rusko) na sebe narazí již v základní skupině, v té je ještě doplní účastníci posledního světového šampionátu Japonsko USA. Osmičku celků pak doplní Maroko a domácí výběr SAE, který rovněž povede nový trenér Gustavo Zloccowicz.

Turnaj ozdobí přítomnost řady hvězd. V portugalském dresu nastoupí Madjer, Belchior nebo Alan Cavalcanti, za Rusko se představí Leonov, Bukhlistiy, Shishin, za Írán Ahmadzadeh a omlazený výběr Brazílie potáhnou Fernando Ddi či Anderson.

Zajímavého nováčka ve svém výběru představí Portugalci. V řijnu se do jejich přípravného kempu zapojila i brazilská dvojčata Leonardo Martins a Bernardo Martins, přičemž druhý z uvedené dvojice si i Dubaji odbude debut za „novou vlast“.

BSWW se vrací k vyhlašování nejlepších hráčů sezony 

Naposledy tomu tak bylo v roce 2007. Nejlepším hráčem byl tehdy zvolen Brazilec Buru díky skvělému výkonu na MS. Vyhlášení ankety proběhne 7. listopadu přímo v Dubaji.

Vyhlašovat se bude:
– nejlepší hráč roku
– pět největších hvězd
– brankář roku
– trenér roku
– nejkrásnější gól
– objev (vycházející hvězda) roku

O prvních čtyřech kategoriích budou rozhodovat trenéři a kapitáni národních týmů. Za ČR tak budou hlasovat Michael Lukič a Martin Chalupa. O nejhezčím gólu rozhodují fanoušci hlasováním na internetu a o objevu roku komise odborníků BSWW.

Úterý 04.11.14
16:15 – USA – Brazílie
17:30 – Rusko – Japonsko
18:45 – SAE – Maroko
20:00 – Írán – Portugalsko

Středa 05.11.14
16:15 – Portugalsko – Maroko
17:30 – Brazílie – Japonsko
18:45 – Rusko – USA
20:00 – SAE – Írán

čtvrtek 06.11.2014
Maroko – Írán
USA – Japonsko
Brazílie – Rusko
Portugalsko – SAE