Italská liga: Mare postupuje ze čtvrté pozice, divizi B vyhrálo Colosseum

beach soccer

Silný protivník čekal na závěr základní části divize B hráče Mare di Roma. Proti nim stálo Viareggio, klub v jehož kádru je šest členů širšího kádru italské reprezentace. A právě favorizovaný tým si dokázal v úvodních dvou třetinách vypracovat rozhodující náskok 4:0, který Mare už nedokázalo odmazat. Gólově se prosadil především Gabriele Gori, který si dvěma góly v tomto zápase upevnil své vedení v tabulce střelců celé soutěže. Mare sice vykřesalo naději na obrat v 28. minutě, když se na 1:4 snížil Frezza, ale hned o minutu později naděje na vítězství zmrazil Simone Marinai. Mare tak už jen korigovalo konečný stav zápasu v poslední minutě zápasu, když se opět prosadil Frezza. Porážku nedokázala odvrátit i dvojice českých legionářů Martin Chalupa a Martin Boček. Pro Mare porážka znamená, že ve své divizi obsadilo čtvrté místo, které znamená postup do srpnového play-off. V jeho čtvrtfinálové fázi jej čeká vítěz divize A, o němž se bude rozhodovat od 10. do 12. srpna v Catanii. V úvahu stále připadají tři týmy: iGreco Catanzaro, Terracina a Catania BS. Prvenství v divizi B si zajistilo Colosseum, které víkendový program zakončilo výhrou nad Juventusem v penaltovém rozstřelu. Třetí příčku obsadilo Sambenedettese, které v posledním zápase porazilo Friuli 5:1.
Mare di Roma – Viareggio 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
branky: 9. Di Tullio, 12. Gori, 17. Valenti, 19. Gori, 29. Simone Marinai, 35. Matteo Marrucci – 28. Frezza, 36. Frezza
Sestava Mare: Carotenuto, Pastore, Chalupa, Boček, Marazza, Frezza, Mariani, Massa, Sabatino T., Sabatino A., Rinaldi. Trenér: Lazzari