Italská liga: Obhájce titulu poprvé zaváhal, v čele divize A je tak iGreco Catanzaro

beach soccer

O uplynulém víkendu pokračovala italská Serie A šesti zápasy divize A. Pozornost českých příznivců tohoto sportu však spíše poutá program, který se odehraje koncem tohoto týdne ve středisku San Benedetto del Tronto, kde pokračuje divize B i za účasti klubu Mare di Roma, v jehož dresech se představí i dvojice českých reprezentantů Martin Boček a Martin Chalupa. Pojďme se však nejdříve podívat na novinky z divize A, jelikož v ní se zrodí čtvrtfinálový soupeř Mare pro play-off.
Terracina poprvé prohrála, v lize září iGreco
Papírově nejsilnějším týmem v divizi A je obhájce titulu Terracina, jehož barvy hájí řada hvězd (Palmacci, Bruno Xavier, Spada, Feudi, Bruno Malias nebo Francois). Kdo však čekal pohodlnou cestu za prvenstvím v divizi je zřejmě překvapen. Bilance uplynulého víkendu = vydřená sobotní výhra 3:2 nad týmem Panarea Catanzaro a nedělní prohra 4:5 s hráči Catanie BS. Právě celek Catanie BS měl být pro Terracinu nejtěžším protivníkem v divizi, jelikož její kádr pro letošní sezonu posílilo několik Brazilců nebo Rumun Maciuca. Jejich nedělní vzájemný zápas byl představením zejména jednoho hráče. Juninho Alagoano vstřelil ve druhé třetině čtyři branky a otočil zápas z 0:1 na 4:1. Jeho krajan Bruno Xavier sice rovněž prokázal své střelecké schopnosti, ale ani jeho hattrick již k obratu nevedl. Do čela divize se však vyhoupl někdo jiný. Hráči klubu iGreco Catanzaro dosud vyhráli všechny své zápasy a zejména ty poslední dva jim vyšly parádně. Nejdříve porazili klub Lamezia Terme 7:2 a v nedělním derby i Panareu Catanzaro 6:1. Na soupisce iGreca nejdete z většiny italské hráče, ale také dva Brazilce – Diega Alvese a hlavně Ruie Motu, který je nejlepším střelcem týmu. Kvality iGreca však prověří až poslední etapa této divize, jelikož až zde narazí na Terracinu a Catanii BS. A právě jeden z této trojice týmů bude s velkou pravděpodobností soupeřem Mare di Roma.

Mare čeká boj o postup
Je třeba však zdůraznit, že Mare di Roma jistotu postupu do play-off zatím nemá. O tu se teprve porve při závěrečné etapě své divize tento týden. V pátek hraje proti Alma Fano od 15:45, v sobotu proti Sambendettese od 17:00 a poslední zápas v neděli proti klubu Viareggio od 14:30. A právě Viareggio bude nejtěžší oříšek, v tomto týmu totiž v současnosti působí nejvíce členů italské reprezentace (Simone Marinai, Matteo Marrucci, Gabriele Gori a Dario Ramacciotti).

Výsledky 4. etapa

21. července – 3. kolo divize A
PANAREA CATANZARO-TERRACINA 2-3 (0-1, 0-2, 2-0)
CANALICCHIO CATANIA-BELPASSESE 7-5 (2-3, 2-0, 3-2)
LAMEZIA TERME-iGRECO CATANZARO 2-7 (0-3, 1-3, 1-1)

22. července – 4. kolo divize A
BELPASSESE-LAMEZIA TERME 7-5 (2-2, 2-3, 3-0)
TERRACINA-CATANIA 4-5 (1-0, 0-4, 3-1)
iGRECO CATANZARO-PANAREA CATANZARO 6-1 (1-0, 2-1, 3-0)

Tabulka divize A

1. iGreco Catanzaro 11 (21:10)
2. Terracina 9 (30:15)
3. Catania BS 9 (17:8)
4. Belpassese 3 (15:15)

————————————-
5. Canalicchio Catania 3 (17:24)
6. Panarea Catanzaro 0 (5:16)
7. Lamezia Terme 0 (11:28)
* do play-off postupují z každé divize první čtyři týmy

Další etapa soutěže se hraje v San Benedetto del Tronto od 27. do 29. července.