Jakub Tošovský: Chceme bavit sebe i diváky

beach soccer

Tým BS Ladronka Praha si prošel před sezenou velkou hráčskou obměnou. Část týmu zamířila do nově vzniklého celku Bohemians 1905, ale několik opor v kádru zůstalo. Vedle zkušeným matadorů sbírá zkušenosti několik nováčků, kteří se dobře do týmu zapracovali a jejich výkony jsou zápas od zápasu rapidně nahoru. Jedním z velkých objevů letošního roku je útočník Jakub Tošovský, který se aktuálně řadí mezi nejlepší střelce pražské soutěže Ladronka liga. V současné době, když do konce soutěže zbývá jedno kolo, se vyšplhal na druhé místo tabulky střelců.

Jak jste se dostal k plážovému fotbalu?
Přivedl mě k němu spoluhráč Kuba Slunéčko, který mi o této možnosti řekl na společném turnaji.

Čím si Vás plážák získal?
Plážák už jsem vyzkoušel u nás v Příbrami, kde náš futsalový tým HFK Příbram uspořádal dva turnaje na beachovém hřišti, které tu máme a je absolutně nevyužité. Tento druh fotbalu si mě získal tím, že je to především o zábavě. A pokud to hráči, a pak vlastně i tým zvládá nejen po fyzické, ale především po technické stránce, tak tím baví nejen sebe, ale hlavně diváky!!

Poslední dobou střílíte hodně branek, v čem vidíte hlavní příčiny? Už jste jedním ze tří nejlepších střelců Ladronka ligy.
Hlavně a především tréninkem, na kterém si BS Ladronka Praha zakládá. A věřím, že díky tomu se nám povede hrát klasický plážák a bavit nejen sebe, ale i diváky!! A samozřejmě, když máte vedle sebe zkušené hráče, jako jsou Dlouhý, Slunéčko, Bouška, Huráb, Spal, tak dostáváte nejednu radu co a jak, ale i od nich okoukáváte, jak zakončují a podobně!! Takže velkou měrou je to díky týmu!!

Nedávným bonusem bylo si zahrát proti Janu Kollerovi, jaký to byl Vás zážitek?
Zážitek to byl velký, ale nejen z hlediska, že hrál Honza Koller, ale i proto, že jsme hráli proti Bohemce, která tvoří devadesát procent nároďáku a nejen my, ale i oni potřebujeme víc takových zápasu!!

Důležitý zápas proti Bohemce jste ztratili v posledních vteřinách (pozn. rozhovor byl realizován po prvním vzájemném utkání), co změnit ve hře, aby jste klokany příště porazili?
Zahrát to lépe takticky, kdy míč více podržíme a výsledek dotáhneme do vítězství, ale to je pryč a my jsme se snad ponaučili.

Čemu se věnujete mimo plážák?
Věnuji se jak futsalu, tak velkému fotbalu, ale teď je období, kdy se řeší, kde budu působit!