Jan Hájek: Vyhrát může letos úplně každý

beach soccer

Hráč, promotér, fotograf, rozhodčí a novinář. Pět rolí, které v Příbrami zastává jeden člověk. Jan Hájek. Tedy organizátor Příbramské ligy a kvalifikačního turnaje Českého poháru, u nichž vykonává pozici rozhodčího. Všech soutěží se navíc účastní jako hráč týmu Ponožky v sandálech. O všem stačí psát do lokální mutace Deníku a ještě k tomu přidá vlastní fotku. Právě tento nadšenec, kterému patří velký dík za rozvoj plážáku na Příbramsku, byl další „obětí“ našeho rozhovoru.

Chystají se nějaké novinky v Příbramské lize?

Všechny naše kluby mají od letošní sezony nová loga. Nechali jsme se vyhecovat Superligou a každý si vymyslel a nakreslil svůj znak. Další novinky mám v hlavě, ale s největší pravděpodobností se mi je letos nepodaří převést do praxe. Vše bude závislé na tom, jestli seženu alespoň ještě jednoho dobrovolníka na pískání. Pak bych se této funkce sám zbavil a mohl se věnovat vymyšleným novinkám.

Jak náročné bylo shánění týmů pro letošní ročník Příbramské ligy?

Proběhlo to vlastně ve dvou fázích. Během prvního dne, kdy jsem vyhlásil čas přihlašování, se mi ozvalo pět ze šesti loňských účastníků. Den před uzávěrkou se pak přidali i kluci z Plzně. Takže jedeme ve stejné sestavě jako loni. Tajně jsem ale doufal, že získáme i nějakého nováčka.

Jaká jsou vaše očekávání jakožto pořadatele pro letošní ročník ligy?

Docela se už těším, aby to začalo. Doufám, že vše proběhne hladce a bez zranění, jako předchozí dva ročníky. S klukama, kteří mají na starosti jednotlivé týmy, je perfektní spolupráce. Dokážeme se během hodiny domluvit na přeložení nebo úplném odložení zápasu, přehození pořadí zápasů, prostě na všem.

Sám bych chtěl uvést do praxe alespoň jednu z vymyšlených novinek, ale o tom jsem už mluvil v předchozí otázce. Ohledně poháru očekávám, že dokáži sehnat alespoň osm týmů. Pokud jich bude méně, budu to považovat za svůj neúspěch. Tak uvidíme, koho nakonec 6. 6. v Příbrami uvidíme.

Koho tipujete na boj o prvenství?

Největším favoritem určitě bude dvojnásobný vítěz Kamna OLE! Ale troufám si tvrdit, že letošní ročník příbramské soutěže bude nejvyrovnanější ze všech odehraných. Na titul mohou klidně zaútočit loni výborné Dolní Hbity, samozřejmě Plzeň, ale i mladý a velmi šikovný tým Fata morgána, pokud se mu vyhnou zranění.

Soupeře tradičně dokážeme potrápit i my (Ponožky v sandálech) a mimo hru bych řekl, že letos nebude ani Křížák. Ten se loni trápil s docházkou, což by letos nemělo hrozit. Prostě, vyhrát může letos úplně každý.

Proč nechtěly dva nejlepší týmy loňského ročníku soutěže startovat v Superlize?

Je to jednoduché, nechtějí dojíždět do Prahy. S cestováním je spojená další řada povinností a kluci si jsou vědomi, že by to nejspíš dopadlo špatně. K nám na hřiště se každý sjede „po vlastní ose“, odehraje si zápas a zase si kdy chce odjede domů. Je to prostě pohodlnější. Ale kdo ví, třeba se příbramský tým během letošní sezony v Praze objeví.