Jan Kasl: Náš čas teprve přijde

beach soccer

Dravé mládí z Malé Strany nakonec postoupilo mezi čtyři nejlepší týmy pražské ligy. Cestu do Superfinále si hráči tohoto týmu hodně zkomplikovali porážkou s Cinda Teamem 4:6 v devátém kole, ale téže tým porazil v tom posledním i Polabí 8:2, a tak se do play-off nakonec kvalifikovala Malá Strana. Nejlepším střelcem týmu byl s šesti góly Jan Kasl. Hráč, kterého nelze přehlédnout pouze pro jeho sportovní výkony, ale rovněž pro jeho již legendární sportovní úbor. V pondělním semifinále čeká Malou Stranu těžký soupeř, celek Bohemians 1905, tedy vítěz základní části. „My se však pokusíme překvapit“ uvedl Kasl před zápasem proti klokanům.

Úvodem bych se vrátil k zápasu devátého kola, kdy jste vedli 4:0 nad Cindou, ale nakonec jste zápas ztratili 4:6. Kde nastal problém, že jste ztratili vyhraný zápas?
Zápas s Cindou jsme začali výborně, ale za stavu 4:0 jsme začali dělat moc frajeřinek, které nám vůbec nevycházeli, a přestali jsme v domnění, že už jsme zápas vyhráli úplně bránit. Bohužel poté tam Cindě spadla každá střela.

Hlavním cílem Malé Strany pro letošní rok bylo si soutěž užít, přesto před posledním kolem jste byli blízko postupu mezi čtyři nejlepší. Bylo na týmu už více znát touha postoupit?
Opravdu hlavním cílem sezony bylo si soutěž užít a jednou za týden si jít kopnout, ale povedl se nám začátek sezony a drželi jsme se stále na třetím místě. Takže za postup jsme nakonec moc rádi.

Slabinou Malé Strany je, že se většinou k zápasu sejdete v menším počtu a síly docházejí. Bude to pro pondělní poslední dva zápasy sezony jiné? Podaří se naplnit lavičku?
Bohužel jsme mladý tým, kluci často jezdí na dovolené a mají i spoustu jiných aktivit, ale jádro týmu chodilo každý týden a na každém bylo vidět zlepšení. Samozřejmě na finále nás bude víc a my se pokusíme překvapit :).

V semifinále Vás čekají klokani v sestavě s dvojicí věží Martin Boček a Jan Koller. Jak si s výškovou převahou poradit?
Určitě tyto dva čahouny bude těžké ubránit, ale naše zadní řady se jich určitě nebojí. Přece jenom Michael Marek je taky pěkná věž :).

Kapitán týmu Michael Marek se objevil v nominaci reprezentace pro turnaj v Chorvatsku. Je to i pro Vás motivací, že start v národním týmu nemusí být nereálný? 
Reprezentaci sledujeme, ale myslím si, že náš čas teprve přijde. A samozřejmě jsem rád, že mi to tam občas spadlo 🙂

Když by jste měl vybrat zápas, který se Vás letos nejvíce vydařil, který by to byl?
Je těžké vybrat jeden zápas. Ale našemu týmu se určité povedl první zápas proti Bohemians, v němž jsme byli dvě třetiny vyrovnaným soupeřem, a ve třetí jsme měli trošku smůly.