Jan Koller vede dcery ke sportu

beach soccer

Blatná/Smetanova Lhota: Kulaté čtyřicáté narozeniny oslavil na konci června nejlepší reprezentační střelec Jan Koller na hřišti. Exhibičním turnajem v Praze Lipencích, kde místní tým zároveň těšil z postupu do I. A třídy. Svůj tým sestavili oslavenci Hašek (50), Koller a Šmicer (40), i jejich parťák režisér Jakub Kohák (39), jimž davy fanoušků nadšeně aplaudovaly. „Člověk potká známé, zahrajeme si a popovídáme,“ řekl nám Jan Koller při návštěvě mládežnického turnaje v Blatné.

V Blatné jste nechyběl na Poháru Romana Vonáška, vašeho bývalého spoluhráče. Co vy a mládežnický fotbal?
Já mám tyhle turnaje rád. Sám jsem ambasadorem Coca-Cola Cupu. Je dobře, když se děti věnují sportu a obzvlášť fotbalu. Pokud mám čas, tak rád taková pozvání přijímám.

Slyšel jsem, že jste v mládežnickém věku chytal za Strakonice. Co je na tom pravdy?
To mi bylo patnáct šestnáct let, když jsem byl v Tréninkovém středisku mládeže ČZ Strakonice. Ze Smetanovy Lhoty mě tam přivedl pan Burda, který byl ředitelem ČZ. Ve Strakonicích jsem strávil jako brankář jeden rok, ale táhlo mě to spíš do útoku, takže jsem potom hrál v poli.

Strakonický fotbal zmizel z fotbalové mapy. Víte o tom?
To je pro mě novinka. Fezko a ČZ měly své jméno a je velká škoda, že tam fotbal úplně skončil.

Dynamo České Budějovice sestoupilo z nejvyšší soutěže. Co tomu říkáte?
Pro celý jihočeský region to je veliká škoda. V Dynamu působí můj kamarád Karel Poborský a přál bych jim, aby se dali dohromady a po roce se zase vrátili do první ligy.

Občas nastoupíte za Smetanovu Lhotu, ale prý vás uchvátil plážový fotbal. Čím?
Je to úplně něco jiného. Hraju za Bohemians Praha. V únoru jsem hrál velký mezinárodní turnaj a v červenci se zúčastním asi čtyř zápasů začínající české ligy plážového fotbalu. A vyloučen není ani můj start v reprezentaci.

Jste otcem dvou dcer. Zdědily geny po vás, budou sportovat?
Snažím se o to. Ta starší, které je devět, chodí na tenis, lyžovat, bruslit. Je taková všestranná. Mladší dceři jsou teprve čtyři roky a místo sportu se zatím věnuje zpívání a tancování.

Odkaz na článek: Jan Koller vede dcery ke sportu