Kdo nejlépe pálí nůžkami? Superligoví hráči měřili síly v Bicycle kick challenge

Pandemie koronaviru nepřináší jen negativní věci. Ve zvláštní době je příležitost i pro jiné příležitosti. Beach Soccer Czech uspořádal v době karantény speciální soutěž mezi hráči superligových týmů. Ti se utkali o titul nejlepšího střelce nůžek. Jak si kdo vedl?

Každý tým Superligy měl možnost nominovat jednoho zástupce. Soutěžící měli k dispozici deset pokusů a v cestě jim stál reprezentační brankář Jan Bártl.

Jako první se představil Filip Vyhnal, kapitán české reprezentace a hráč BS Bohemians 1905. „Z deseti pokusů si myslím, že dám pět branek,“ hlásil dopředu sebevědomě. Nakonec se trefil třikrát. „Řekl jsem pět, dal jsem tři. Obrovský zklamání, omlouvám se všem klokanům, ale bez tréninku to nejde,“ kál se později s nadsázkou.

Další šel do akce Tomáš Urban, talentovaný útočník Dukly Praha. „Doufám, že dám v dnešní výzvě alespoň šest gólů,“ nebral si servítky. Na vytyčený cíl sice nedosáhl, zkušenějšího kolegu Vyhnala ale překonal. Nasázel čtyři góly. „Své vytyčené cíle jsem sice nesplnil, ale s konečným výsledkem jsem spokojený,“ řekl po výzvě.

Slovenský reprezentant Roman Letko z týmu BSS Base měl už dopředu skromnější cíle: „Když dám jeden pěkný gól, tak budu velmi spokojený,“ hlásil. To se mu povedlo hned prvním pokusem, který poslal krásně o tyčku do branky. Nakonec skončil se dvěma trefami. „Svůj cíl jsem sice splnil, ale spokojený nejsem,“ dodal.

Dále se představil Daniel Valeš, hráč BS Slavia Praha a nejlepší střelec loňského ročníku Superligy. „Budu naprosto spokojený, když vstřelím šest gólů z deseti,“ vytyčil si celkem vysoký cíl. Nebyl k němu daleko, do sítě poslal celkem čtyři střely. „Ačkoliv jsem nenaplnil cíle, které jsem si před touhle skvělou výzvou dal, tak si myslím, že v konkurenci těchhle skvělých lidí okolo, jsem celkem obstál a těším se na další příležitosti v budoucnu,“ chválil nápad.

Na VIDEO s pokusy Daniela Valeše se podívejte ZDE >>>

Do výzvy se zapojil i Robert Hustý, slovenský reprezentant a člen týmu BSC Hustý. „Věřím tomu, že dám aspoň tři čtyři z deseti,“ doufal před svým výkonem. Nakonec se trefil jen dvakrát, pro což měl pádný důvod. „Jasně, že jsem nespokojený, ale když budu trénovat, tak to bude lepší,“ prozradil.

Průběžné pořadí Bicycle kick challenge
1. Tomáš Urban BS Dukla Praha 4 góly
Daniel Valeš BS Slavia Praha 4 góly
3. Filip Vyhnal BS Bohemians 1905 3 góly
4. Roman Letko BSS Base 2 góly
Robert Hustý BSC Hustý 2 góly

 

Kromě Bicycle kick challenge můžete na našem Instagramu rovněž sledovat cvičení s reprezentantkou a osobní trenérkou Michaelou Jablončíkovou. Jak správně dělat kliky nebo plank? A co je to bulharský dřep či RDL na jedné noze? Podívejte se ZDE >>>