Když štěstí přinese i Bára… Špotáková předala ženské reprezentaci minci pro štěstí

Tenhle příběh jsme před vámi dosud tajili. Když loni v září letěla ženská reprezentace na Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League do italského Cagliari, přesedal tým na letišti v Curychu. Ve stejném letadle z Prahy mířila na mítink Diamantové ligy i dvojnásobná olympijská šampionka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. S celým týmem se vyfotila a zároveň předala minci pro štěstí, kterou našla na loňském ME v Mnichově, kde vybojovala bronz.

„Včera jsme našli s trenérem na rozcvičení nějakej desetník. Americkej, starej, ošuntělej, z roku osmdesát šest. Ležel na rozběžišti oštěpu. Americkej desetník, jsem našla já! Říkala jsem: Ten schovej pro štěstí. Tak ho tady trenér měl,“ povídala Barbora Špotáková po loňském zisku bronzové medaile na mistrovství Evropy v Mnichově pro česká média.

Následně česká šampionka tak napůl oznámila konec kariéry. Má v plánu dál závodit, třeba na blížící se Zlaté tretře, ale už se nezúčastní žádné velké akce. Když o dva týdny po zmíněném evropském šampionátu vyrážela na mítink Diamantové ligy, letěla z Prahy do Curychu stejným letadlem jako reprezentace žen v plážovém fotbale.

Na letišti ve švýcarské metropoli se s kompletním týmem vyfotila a popřála hodně štěstí. A především… Předala minci z Mnichova! Aby přinesla štěstí, že už ji sama nebude potřebovat a aby pak putovala zase k někomu dál.

Národní tým následně pokračoval dalším letem do Cagliari, kde se dohrávala základní část Women´s Euro Beach Soccer League a následně se hrálo o umístění. Šlo o klíčové bitvy, pouze pět z šesti týmů si totiž zajišťovalo účast na letošních Evropských hrách. Češky nakonec skončily šesté, ale po odhlášení Anglie (Velké Británie) se na Hry přeci jen dostaly.

Mince od šampionky Báry tak opravdu přinesla štěstí. Štěstí v podobě největšího turnaje v historii pro ženskou reprezentaci. Plážový fotbal startuje na Evropských hrách už příští úterý, národní tým ve skupině změří síly s Polskem a Portugalskem. A šťastná mince poputuje třeba zase o dům dál…