Kenya team stabilizoval kádr a chce do Superligy

beach soccer

Stejně jako loni, i letošní vítěz Pražské ligy chce využít práva postupu do nejvyšší české soutěže. V rozhovoru to prozradil šéf neporaženého celku letošní sezony Petr Váňa.

Než se vrhneme do hodnocení sezony, mohl bys prozradit, kde se zrodil název vašeho týmu?
Kenya Team je název dle mé přezdívky Kenya. Pocházím ze Dvora Králové, kde je Safari a navíc můj koníček mimo fotbal byly dlouhé běhy. Tak jsem už od základní školy měl přezdívku Kenya.

Byli jste jediným týmem, který hrál Pražskou ligu loni i letos. Mohl bys oba ročníky porovnat?
V roce 2014 jsme se poprvé dostali k plážové kopané v Benešově na zimním poháru a překvapili jsme nejen sami sebe, ale i ostatní týmy. Bohužel, během roku se tým stále obměňoval a hledal jsem stálé hráče. Proto naše první sezona byla nestabilní a měli jsme problém se i na některé zápasy sejít v dostatečném počtu. Letošní sezona se povedla díky novým posilám (Michal Klesa a Jiří Kabele), kteří zapadli do týmu a svojí fotbalovostí nám určitě hodně pomohli. Jinak bych poděkoval zbytku týmu za přístup a zdokonalování se v plážovce. Oproti první sezoně, dle mého názoru, šel celý tým nahoru a díky tomu jsme vyhráli Pražskou Ligu 2015.

Očekával jsi tak hladký průběh sezony?
Sport je o motivaci a zisku vítězství. Ale nečekal jsem, že se nám bude až tak dařit.

Prvenstvím jste získali možnost postupu do Superligy. Už jste to s klukama řešili?
Ano. Vítěz loňského ročníku do nejvyšší soutěže postoupil a my tuto možnost chceme také přijmout. Superligu si chceme vyzkoušet a těšíme se na ní!

Během zimy se uskuteční série halových turnajů 3BS Winter Cup. Chystáte se na některý?
Určitě ano. Je to šance stále se zdokonalovat a připravit se na vyšší soutěž. Snad se přihlásí dostatek týmů a přidají se i nějaké nové týmy. Jinak chci poděkovat Honzovi Dámcovi a Katce Šlehoferové, že nám umožňují tento sport u nás v ČR hrát i přes všechny problémy a starosti, co s tím mají.