Kolibříci sesazeni z trůnu. Na vrchol se vydrápaly Určice

beach soccer

Prostějov – Dvoudenní písečné martyrium přineslo radost do Určic. Tým poskládaný z hráčů vítěze krajského přeboru dokázal projít šestým ročníkem Bexim Cupu bez jediné porážky a sesadil tak z trůnu Kolibříky, kteří skončili až třetí. Na druhé příčce je předstihli borci z olomouckého Nešvaru. Nepopulární brambory zůstaly pořadatelskému Beximu. „Velká spokojenost. Pro organizátora je vždycky nejlepší, když se nic vážného nepřihodí. Tentokrát to proběhlo bez problému,“ oddechl si Evžen Kučera, ředitel turnaje.

Že se bude měnit historie, bylo jasné hned po prvním zápase celého turnaje. Neznámý tým z Olomouce pod názvem Nešvar, totiž přejel tradičního medailistu z Beximu 3:0. Výsledkem, ale hlavně předváděnou hrou byli Olomoučtí ihned pasováni na horkého favorita. Nešvar prošel skupinou bez porážky a zabral si nejvýhodnější pozici v play off. Ze druhé příčky postoupil po dvou těsných výhrách Bexim. Třetí skončil Menphis a čtvrtý Fontík.

Také v odpolední skupině se děly věci. Našlapané Určice válcovali jednoho soupeře za druhým s největším počtem nastřílených branek se pasovaly do role největšího favorita. Sebevědomí Určickým narostlo i po skolení dva roky neporažených Kolibříků, kteří uhájili alespoň druhou pozici. O další dvě postupová místa byl sveden neuvěřitelný boj, když musela rozhodovat minitabulka vzájemných zápasů. Černý Petr nakonec zůstal JCS John Crayne.

Druhý hrací den přivítalo deštivé počasí a zima. Hned po ránu si zastřílel Nešvar, když nasázel Ochozi sedm branek. Obdobně suverénně šli do semifinále i Kolibříci, kteří vyřídili Menphis 5:0. Největší drama se uskutečnilo mezi Určicemi a Fontíkem. Favorit sice vedle ještě pět minut před koncem 4:1, ale mladíci se vzepjali a poslali zápas do prodloužení. V něm ovšem lajnový arbitr „Hardy“ Milar spolkl Vodákovu hereckou etudu a penalta Určické vysvobodila. V posledním duelu se Bexim proti PE-PE prosadil až ve druhém poločase, kdy otočil z 0:1 na 5:1.

Semifinálové mače byly až nečekaně jasné. Určice nedaly ani čuchnout Beximu – 5:0 a obdobně si pohrál Nešvar s Kolibříky – 5:2. V boji o třetí místo pak už vládla uvolněná atmosféra a Kolibříci otočili z 0:2 na 5:2. Finálový souboj zvládli lépe Určičtí, kteří přetlačili Nešvar 3:1, když suverénní jízdu završil veterán Milky.

Ohlasy z Bexim Cupu 2013: „Fotbal v písku je odlehčením“

Týden po skončení neoficiálního mistrovství Hané v plážovém fotbale – Bexim Cupu 2013, jsme pro vás připravili ohlasy přímých účastníků, zástupců kvarteta semifinalistů. Pro úplnost připomínáme, že vítěznou trofej uzmuly Určice, druhý skončil olomoucký Nešvar, třetí obhájci Kolibříci a brambory zbyly na organizátory z Beximu.

Petr Vodák (FC Určice): „Sešli jsme se dobrá parta, seděli jsme si lidsky, fotbalově, i když zrovna plážák o fotbale moc není. Loni jsme vypadli ve čtvrtfinále, poučili se, že musíme hrát více jednoduše. Více střílet a netahat balón. Finále bylo hodně vyrovnané, soupeř byl hodně dobrý. Řekl bych, že jsme byli i šťastnějším týmem, dali jsme o dva góly více. Že jsem byl zase nejlepším střelcem? To je náhoda a zásluha celého mančaftu. Kluci hrají na mě a já dávám góly. Někdo brání, druhý zase střílí branky. Rozdíl mezi normálním fotbalem a pískem je nebetyčný, to ani nejde srovnat. Písek je úplně o něčem jiném. Příští rok to zkusíme zase.“

Libor Špunda (Nešvar Olomouc): „Druhé místo bereme spíše jako neúspěch, protože už jsme nějaké zkušenosti i výsledky měli. Naše finálová porážka má však logiku, druhý den nás bylo jen pět. Bohužel se nám nedostavili hráči, kteří přislíbili účast, to nás asi stálo prvenství. Soupeř dokázal našeho oslabení využít, písek je náročný na fyzičku a je potřeba střídat. Organizaci turnaje hodnotíme velice kladně, takže pravděpodobně přijedeme za rok znovu s cílem vyhrát. Zahráli jsme si dobře, jsme rádi, že se něco podobného koná tak blízko Olomouce. Organizátorům děkujeme za to, že turnaj pořádají. V dnešní době se nejedná o jednoduchou věc.“

Petr Haluza (Kolibříci): „Pro nás je třetí místo zklamáním. Vždycky chceme vyhrát, navíc jsme chtěli zase do Prahy. Bohužel se nám to nepodařilo, přesto to bylo z naší strany uvolněné a zažili jsme spoustu legrace. Celkově jsme s turnajem spokojení, i když ten červík tam hlodá, že jsme nevyhráli. Musíme uznat, že ty dva týmy před námi byly lepší. S oběma jsme prohráli, třetí místo je tak odpovídající. Trochu jsme si spravili náladu v zápase o třetí místo. Kdo jiný než Bexim by pro nás měl být větší výzvou! Vždycky se jedná o vyhecované zápasy, ukázalo se, kdo je lepší. Jsme přece jen mladší, máme rychlejší nohy. Prohrávali jsme sice, dva nula, ale to byla taktika. Museli jsme je nechat namlsat, věděli jsme, že je smáznem, což se potvrdilo. Ten zápas jsme měli pod kontrolou! My musíme pořád vozit medaile, jinak nám prý nebudou v Čechovicích půjčovat dresy.“

Pavel Gréza (Bexim Paletten): „V daném rozpoložení, týkajícím se organizačních starostí a věkového deficitu, si myslím, že čtvrtá příčka odpovídá. Roky nejdou zastavit, soupeři jsou čím dál tím více mladší a kvalitnější. Třetí místo by bylo lepší, ale co už naděláme. S Kolibříky se jednalo o takový přáteláček. Mohli jsme je utrhnout, ale udělali jsme chyby, nedali šance a oni si to nakonec zasloužili. O síle Určic jsme věděli, škoda že kluci z Olomouce nebyli druhý den kompletní. Stoprocentně by bylo finále zajímavější. Co předvedli, jen v pěti lidech bylo úžasné. My jsme letos také omladili, ale jednalo se o kluky, kteří ještě neví, jak to na hřišti funguje. Věřím, že příští rok budou zkušenější!“

Evžen Kučera (ředitel turnaje): „Spokojenost! Vždycky, když se nikdo nezraní, nedá si na hubu, tak to tak je. Pravdou je, že mohlo být trochu lepší počasí, ale s tím se nedá nic dělat. Vítěz pro mě není překvapením. Trojice medailistů disponovala velmi kvalitními týmy, řekl bych až nadstandardně. Také další čtvrtfinalisté měli svou úroveň. Letos zde byl rozhodčí z Prahy, jenž se specializuje na plážový fotbal, a musím říci, že ti domácí se mu vyrovnali. Kvituji i celkově lepší ukázněnost. Zvláště Menphis a Kolibříci, kteří byli vždy hodně nažhavení, to letos vzali hodně v pohodě. Všechny týmy si zkrátka přišly zahrát! Jsem rád, že to proběhlo v klidu, protože jsem v tuhle chvíli stoprocentně přesvědčen o tom, že už hlavním organizátorem nebudu. Maximálně se zúčastním jako host! Rád klukům pomůžu, myslím, že to může v plné míře převzít Mara Začal, který to v podstatě stejně dělá. V tomhle nevidím problém.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS, BEXIM CUP 2013

Základní skupina „A“:

1. Nešvar Olomouc 9 bodů/ skóre 14:3 (- Bexim 3:0, – Menphis 4:2,- Fontík 7:1). 2. Bexim Paletten 6/6:7 (- Menphis 3:2, – Fontík 3:2). 3. Menphis 3/9:10 (- Fontík 5:3). 4. FC Fontík 0/6:15.

Základní skupina „B“:

1. FC Určice 12/24:6 (- Kolibříci 5:3,- PE-PE 5:1,- Ochoz 5:2,- JCS John Crane 9:0). 2. Kolibříci 9/19:11 (- PE-PE 3:2,- Ochoz 6:1,- JCS JC 7:3). 3. PE-PE 3/11:13 (- Ochoz 2:3,- JCS JC 6:2). 4. Ochoz 3/9:18 (- JCS JC 3:5). 5. JCS JC 3/10:25.

Čtvrtfinále: Nešvar Olomouc – Ochoz 7:0, Kolibříci – Menphis 5:0, FC Určice – FC Fontík 5:4 pp, Bexim – PE+PE 5:2.

Semifinále: Nešvar Olomouc – Kolibříci 5:2 (Řehák 4, Krč – Hatle, Zacpal), FC Určice – Bexim 5:0 (Vodák 3, Hochman, Kiška).

O 3. místo: Kolibříci – Bexim 5:3 (Jáhl 3, Jansa, Klváček – Los 2, Skopalík).

Finále: FC Určice – Nešvar Olomouc 3:1 (Vodák 2, Pospíšil – Řehák).

Nejlepší hráč: Aleš Krč (Nešvar)

Nejlepší střelec: Petr Vodák (Určice).

Nejlepší brankář: Miroslav Nejezchleb (Určice).

SESTAVY SEMIFINALISTŮ:

Určice: Nejezchleb – Bokůvka, Pospíšil, Javořík, Cetkovský, Vodák, Cibulka, Hochman, Kiška.

Nešvar: Navrátil – Laštůvka, Špunda, Mazouch, Řehák, Juřátek, Krč, Trenz.

Kolibříci: Piták – Hatle, Klimeš, Klváček, Jáhl, Jansa, Kolečkář, Haluza, Chmelík, Zacpal.

Bexim: Vysloužil – Gréza, Baláš, Začal, Dohnal, Navrátil, Grepl, Skopalík, Los, Bílý, Doležel.

PARTNEŘI BEXIM CUP 2013

Bexim Paletten, Město Prostějov, Beach Sport Prostějov, Web design cz, Pivovar Bernard, Restaurace Na Plovárně, Schiedel komínové systémy, Weber Saint-Gobain, Woodcote a.s., Knauf Insulation, Hospoda U Dudka Krasice.

VTP Centrum, p. Rabal, Žešovská pálenice, Autoservis PE-PE, Autoskla Stavarič, Dřevotrust Prostějov, Stolářství Zatloukal, Kopro J. Šťastného, Tesařské práce J. Novák, VODO-TOPO J. Pernica, ČSOB Pojišťovna, Vlasová bižuterie p. Píchal.

Mediální partner: TÝDENÍK PROSTĚJOVSKA

Odkaz na článek: Kolibříci sesazeni z trůnu. Na vrchol se vydrápaly Určice