Koller na písku zase pálil! Ale taktiku jsem si musel oživit, smál se

beach soccer

Je mu jedno, jestli je pod ním tráva, nebo písek. Pálí všude. Jan Koller se opět po necelém půlroce objevil v dresu Bohemians 1905 v ligovém utkání plážového fotbalu. V souboji dvou nejlepších týmů proti Ladronce Praha dal dva góly a dotáhl „Bohemku“ k výhře v prodloužení 6:5.

Míč se k němu dostal, když byl Jan Koller zhruba patnáct metrů od brány. Neváhal ani vteřinu. Rovnou do míče švihnul pravačkou a poslal ho do brány. 1:0 pro Bohemians 1905, za které střelecký rekordman fotbalové reprezentace nastupuje.

„A to jsem hrál naposledy v únoru,“ připomíná 40letý kanonýr dávno minulý mezinárodní turnaj. „Jsem rád, že jsem mohl hrát, vyhráli jsme, takže spokojenost,“ pokračuje.

Jenže nebyla to pro populárního „Dina“ žádná legrace. Na písčitém hřišti se občas trochu hledal. „No, musel jsem si to oživit, hlavně ty taktické věci. Za půl roku jsem to trochu zapomněl, chvilku to trvalo. Ale pak už se to zlepšilo,“ přiznává Koller.

Důkaz? Ještě jednou bouchnul do míče a dal gól. Tím dotáhl svoje spoluhráče alespoň do prodloužení v zápase, ve kterém se proti sobě postavily dva nejlepší týmy ligy.

Druhá Kollerova „Bohemka“ a první Ladronka, za kterou nastupuje například bývalý reprezentační futsalista Martin Dlouhý.

Během tříminutového prodloužení se „zelenobílí“ trefili a lídra soutěže Ladronka liga udolali 6:5. „Byl to výborný soupeř,“ uznal po zápase legendární útočník.

Odkaz na článek: Koller na písku zase pálil! Ale taktiku jsem si musel oživit, smál se