Kvalifikace MS: Překvapení se nekonalo, Ukrajině jsme nedali ani gól

beach soccer

Evropští šampioni zcela ovládli závěrečný duel kvalifikační skupiny F a nedovolili Čechům ani jednou skórovat. Proti Ukrajině nastoupil náš celek bez Chalupy i Saláka, kteří dostali volno.

Ačkoliv měl být souboj Čechů s Ukrajinou vrcholem skupiny, nestalo se tak. Při aktuální síle obou celků bylo jasné, kdo nakonec první místo získá, a tak obě strany nechaly některé své opory odpočívat. Na té české to byli Salák a Chalupa. Naopak ke svému prvnímu reprezentačnímu zápasu vyběhl Jakub Jeřábek.

„První zápas za repre a hned proti Ukrajině! Na světě není v současnosti mnoho lepších soupeřů, ale o to to byla pro mě větší výzva a na ten zápas nikdy nezapomenu. Je to motivace, abych ještě víc pracoval a zkusil si zahrát i proti jiným týmům na mezinárodní úrovni. Chtěl bych poděkovat trenérovi a celému týmu za podporu. Bez nich bych tu šanci nikdy nedostal,“ komentoval svou premiéru Jeřábek.

Mistři Evropy se dostali do vedení gólem jejich brankáře ve čtvrté minutě a postupně pak navyšovali skóre až na konečných 9:0. Největší šance z naší strany měl Kovařík, jeho střely však cestu do sítě nenašly.

„Ukrajina měla celý zápas už od začátku pod kontrolou. Snažili jsme se bojovat alespoň o čestný úspěch, ale prostě jsme na ně nestačili. Tenhle zápas musíme rychle hodit za hlavu, soustředit se na zítřejší zápas a odvést v něm stoprocentní výkon,“ hodnotil duel s evropskými šampiony Miloslav Klíma.

K šedesátému utkání za českou reprezentaci vyběhl Tomáš Huráb.

ČR – Ukrajina 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)
ČR: Hájek (13.-24. Víšek) – Huráb, Hulina, Fürbacher, Jeřábek, Klíma, Vyhnal, Mižár, Kovařík.

Zítra začne v Jesolu rozhodující fáze o postup na mistrovství světa. Ze čtyř čtyřčlenných skupin postoupí na Bahamy pouze jejich vítězové. Češi postoupili do skupiny 1, kde je s nimi Itálie, Německo a Maďarsko.

7. 9. od 17.45: ČR – Itálie
8. 9. od 9.00: ČR – Maďarsko
9. 9. od 9.00: ČR – Německo

O víkendu se pak Češi utkají s týmy na stejném místě v ostatních skupinách o konečné umístění.