Kvalifikace MS: S Itálií jsme podali bojovný výkon, body jsme však nezískali

Vstup do nadstavbové části kvalifikace nedopadl pro český tým výsledkově dobře. S Itálií prohrál 2:5. Výkon však byl mnohem lepší, než předchozí den s Ukrajinou. Martin Chalupa vstřelil při svém 90. zápase za Českou republiku svůj 60. reprezentační gól.

S domácím týmem, který přišlo povzbudit zcela zaplněné hlediště, drželi Češi bezbrankový stav do páté minuty. Chvíli nato pak Italové přidali druhou branku z trestného kopu a naši hráči pochopili, že s rozhodčími nemá smysl diskutovat. Začali se soustředit pouze na svůj výkon a přišly první šance.

Vítr z plachet nám vzal po jedenácti vteřinách druhé třetiny třetí gól domácích, ale pak dokázal parádně snížit hrající trenér Chalupa. Byl to pro něj již šedesátý gól v české reprezentaci. Brankově se pak nůžkami prosadil i další zkušený matador v českých barvách Salák, který hrál svůj 60. reprezentační zápas.

V závěrečné části už padla pouze jediná branka, kterou zaznamenali domácí. Snížit mohl v posledních dvou minutách hned dvakrát Vyhnal, své velké šance však neproměnil.

Z úvodního duelu nadstavbové části si tak odnesli podle očekávání tři body Italové, ale jednoduché to proti Čechům neměli. Ve druhém zápase skupiny vyhráli Němci nad Maďarskem 4:2.

V pátek hraje český tým již od 9 hodin proti Maďarsku, s nímž se utkali v přípravě v rámci Středoevropského poháru a dokázali jej jednou porazit. Uvidíme, jak se jim bude dařit tentokrát.

ČR – Itálie 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky ČR: Chalupa, Salák.
ČR: Víšek – Kovařík, Fürbacher, Salák, Chalupa, Vyhnal, Klíma, Huráb, Mižár, Hulina.