Ladronka ukončila kralování Bohemians a po čtyřech letech slaví titul

beach soccer

V pondělí 27. června se hrálo závěrečné kolo nejvyšší české soutěže v plážové kopané pro rok 2016.

Vyvrcholení Superligy bylo přesunuto z tradičního zázemí plážové kopané na Ladronce do areálu Na Korábě, kde se o víkendu uskutečnil Central Europe Cup. Řada hráčů si zde zahrála vůbec poprvé, naopak reprezentanti z týmů obou finalistů už věděli, do čeho jdou.

Podívejte se na sestřih branek a předání cen ZDE.

Utkání o bronz přineslo zajímavou přestřelku, kterou nakonec vyhrály Teplice. V dresu Bosnie gólově řádila dvojice Egrt, Černý, která se rozdělila o všech sedm branek. Kenya team nezachytil začátek a rychle prohrával, postupně však hru i skóre vyrovnal. Rozhodl tak až začátek poslední třetiny, kdy Teplice vstřelily tři branky a pak už si náskok pohlídaly.

Finálový duel byl tím pravým vyvrcholením sezony.

Vítěz tří posledních ročníku BS Bohemians 1905 šel čtyřikrát v zápase do vedení, ale Ladronka pokaždé dokázala bleskově vyrovnat. Taktickou bitvu z úvodní třetiny vystřídala ve druhé části přestřelka, když během posledních tří minut padlo pět branek a Ladronka šla poprvé do vedení. Tři minuty před koncem zápasu Bohemians vyrovnali a utkání spělo k prodloužení. Jenomže pět vteřin před koncem byl na polovině hřiště faulován Huráb, jeho ránu gólman pouze vyrazil před sebe a dobíhající Sklenář rozhodl. Bohemians tak dostali ve všech třetinách branku v posledních vteřinách.

Ladronka se vrátila na český trůn po čtyřech letech a příští rok v červnu bude mít právo reprezentovat Českou republiku na Euro Winners Cupu. Tým BS Bohemians 1905 Praha v domácí soutěži prohrál poprvé od 7. 7. 2014 a po dvanácti vítězných utkáních v řadě.

Finálový den Superligy ČR

O 3. místo:
Bosnia Online EU Teplice – Kenya team 7:5 (3:3, 1:1, 3:1)

Branky: 3., 5., 7. a 28. Černý, 17., 26. a 27. Egrt – 8. a 11. Kohout, 7. L. Andras, 19. Hanák, 27. Novotný.

Finále:
BS Bohemians 1905 Praha – BS Ladronka 5:6 (1:1, 3:4, 1:1)

Branky: 23. a 33. P. Hašek, 10. Kovařík, 13. Sláma, 21. I. Hašek – 21., 24. a 36. Sklenář, 12. a 16. Kratochvíl, 23. Vondráček.

Střelci: 
17 – Laňka (Teplice),
10 – Sklenář, Boček (oba Ladronka),
9 – Dlouhý (Ladronka), Kohout (Kenya),
8 – Černý (Teplice), Procházka (Příbram),
6 – P. Hašek (Bohemians), Andras (Kenya),
5 – Vladyka, Nosek, I. Hašek, Stejskal (vš. Bohemians), Egrt (Teplice), Sirotek, Kouřim (oba Plzeň),
4 – Drahoš, Kratochvíl (oba Ladronka), Salák (Bohemians), Novotný (Kenya), J. Vlk (Plzeň), M. Klíma (Příbram),
3 – Huráb, Kabele (oba Ladronka), Chalupa, Mandík, Radosta, Vyhnal (vš. Bohemians), Baran (Teplice), J. Pekník (Plzeň),
2 – Sláma (Bohemians), Žárský (Teplice), Rad. Fink, Rom. Fink (oba Kenya), Primas, Bezdička, Pangrác, L. Vlk (vš. Plzeň), J. Hájek, Topor (oba Příbram),
1 – Víšek, Eisman, Spal, Vodehnal, Vondráček (vš. Ladronka), Kovařík (Bohemians), Hladík (Teplice), Ryšavý, Pecho, Hanák, Lipar (vš. Kenya), T. Pekník (Plzeň), Hadač, Malý (oba Příbram).

Nejlepší gólman: Petr Víšek (Ladronka).
Nejlepší hráč: František Sklenář (Ladronka).