Martin Chalupa potřetí vyhlášen hráčem roku

beach soccer

Potřetí v řadě byl vyhlášen nejlepším českým hráčem plážového fotbalu obránce Martin Chalupa. Prvenství obhájil zejména za své výkony v reprezentaci, jejíž nepostradatelnou součástí je od roku 2008 a v posledních letech byl i jejím kapitánem. Cenu pro vítěze převzal během vyhlášení 13. Galavečeru Grassroots fotbalu. Druhé místo obsadil v tradiční anketě útočník Martin Boček a třetí příčku brankář Tomáš Židlický.

Další výsledky ankety:
Nováček roku: Filip Vyhnal
​All star tým: Víšek, Židlický – Chalupa, Kubice, Stejskal, Mižár – Boček, Salák, Vyhnal, Peteřík

Martin Chalupa

V roce 2014 odehrál za národní tým 11 zápasů (z celkových 14) a vstřelil v nich deset branek. Střelecky zářil zejména na turnaji Evropské ligy v maďarském Siófoku, kde se objevoval i na pozici útočníka a podařilo se mu zde vstřelit 6 branek.

Vidět byl i na klubové úrovni, když fotbalisty Bohemians 1905 dovedl z pozice kapitána do osmifinále Ligy mistrů nebo semifinále mezinárodního turnaje v Praze. S klokany pak v červenci oslavil zisk domácího mistrovského titulu. Na konci loňského roku byl jmenován na pozici nového reprezentačního trenéra.

Martin Boček

Vítěz ankety v letech 2011 a 2012 byl opět nepřehlédnutelnou postavou národního týmu. Jeho vysoká postava vždy budila respekt soupeřů na mezinárodním poli, kteří měli vždy problém jej uhlídat. V loňském roce dokázal nastřádat úctyhodných 13 branek v osmi zápasech. Zejména obrance Anglie ještědnes budí jeho výkon ze sna, když jí nasázel čtyři góly v srpnovém duelu Evropské ligy.

Stejně jako Chalupa byl i Boček členem Bohemians při jejím tažení Ligou mistrů nebo v domácí soutěži. V české Superlize byl vyhlášen nejlepším střelcem, když se postaral o 19 branek svého týmu.

Tomáš Židlický

Brankář klubu Junioři ČR nastoupil s výjimkou jediného duelu do všech zápasů české reprezentace za rok 2014. Absentoval pouze v duelu proti Bulharsku (3:2), když v předchozím zápase obdržel červenou kartu. Stejně jako jeho kolegům se mu nejvíce vydařil turnaj Evropské ligy v Siofóku, kde český tým obsadil druhé místo.

Na klubové scéně zahájil rok 2014 v dresu Ladronky Praha, za kterou chytal na pražském mezinárodním turnaji. V létě přestoupil do nového klubu Junioři ČR, jež dovedl ke druhému místu v lize, když za nový klub odehrál pět zápasů. Dokonce se zapsal mezi střelce, když vstřelil 3 góly.