Mistrem Zimní ligy se stala Bohemka

beach soccer

Drama až do posledního utkání nabídla Zimní liga plážového fotbalu. V něm se totiž spolu utkaly týmy Bohemians 1905 a Plzeň Team, které do té doby neztratily ani jediný bod. A ani zápas o titul příliš nešetřil srdeční soustavu fanoušků. O konečném vítězi Zimní ligy totiž základní hrací doba nerozhodla a určit letošního mistra tak musel penaltový rozstřel.

Takhle má vypadat boj o prvenství v lize. Rozhodnutí až v posledním utkání, drama vrcholící v tom nejzazším okamžiku. O posledním mistru Zimní ligy plážového fotbalu totiž rozhodl penaltový rozstřel mezi dosud neporaženými mužstvy Bohemians 1905 a Plzeň Teamem. Po ukončení základní hrací době za stavu 1:1 nakonec projevili pevnější nervy hráči pražského celku a v penaltovém rozstřelu si dokráčeli pro úplné ligové vítězství. Tohoto úspěchu navíc dosáhli klokani vůbec poprvé.

Titul mistra ligy ale nakonec nebylo jediné prvenství, o které se v tomto utkání bojovalo. Pikantní příchuť střetnutí mu totiž dával i souboj o korunu krále střelců. Měření střeleckých schopností mezi reprezentačním útočníkem Martinem Bočkem z Bohemians a Tomášem Peteříkem z Plzně nakonec vyznělo ve prospěch druhého jmenovaného. Peteřík vstřelil v šesti utkáních jedenáct branek, více než polovinu z nich ale zaznamenal hned v prvním zápase proti Žižkovu. Tomu totiž nasázel rovnou šest gólů. Naproti tomu nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Petr Víšek z Bohemians.

Turnaj byl zároveň generálkou před mezinárodním turnajem, který se odehraje od 7. do 9. února v areálu pražského Beach Klubu Pankrác, právě pro hráče Bohemians 1905 a také druhého pražského celku ze Žižkova. Viktorce ale turnaj nevyšel, když v turnaji inkasovala 25 branek a nakonec skončila předposlední. FK Viktoria Žižkov přitom vznikla přesunutím týmu Beach Polabí Přerov nad Labem, což je mistrovský celek z loňského roku.

Článek najdete zde: Mistrem Zimní ligy se stala Bohemka