Mistrovství světa: Japonsko a Senegal zpátky ve hře

beach soccer

Když jsou na hřišti dva míče, hra se přeruší. Nebo ne? Kuriózní moment přinesla 8. minuta zápasu Itálie – Omán. Na hřišti bylo skutečně možné vidět dva míče, přesto rozhodčí hru nezastavil. Omán se tak v netradiční situaci ujal vedení 1:0, když využil minelu brankáře Spady. Italský tým sice ještě předvedl jednu hrubku v rozehrávce, konkrétně dlouhán Dario Ramacciotti, po které daroval soupeři druhý gól, nicméně nakonec Italové dovedli zápas do vítězného konce 4:2. Vítězství mělo nakonec pro Itálii punc postupu do čtvrtfinále. To jim totiž zajistila následná výhra Švýcarska nad Kostarikou 4:3.

Domácí portugalský výběr chtěl rázně nakročit do čtvrtfinále vítězstvím nad Senegalem, ale v duelu nejstaršího výběru s tím nejmladším se radovali překvapivě mladíci z Afriky. Výrazně k tomu přispěl brankář Al Seyni Ndiaye, nejlepší hráč na hřišti, který se účastní již pátého mistrovství. Tak jako na předchozích turnajích opět Ndiaye exceloval a řadou mimořádných zákroků (včetně chycené penalty a následné dorážky) podržel svůj tým. Senegalci navíc předvedli bojovný výkon, dobře kombinovali a dokázali využívat velkého počtu chyb portugalského protivníka v obranné fázi. Zejména Rui Coimbra neprožíval vydařený zápas. Útočným choutkám domácích navíc chyběly nápady hvězdného Madjera, který nebyl příliš vidět. Sečteno, podrženo, Portugalsko – Senegal 5:6.

Po nevydařeném vstupu do turnaje si náladu výrazně zlepšil tým Japonska, který získal cenný skalp Argentiny. Výrazně k tomu pomohl Takasuke Goto, v Evropě dobře známý útočník díky svému působení v německé, švýcarské nebo italské lize. Jeho dva góly byly jedním z klíčových faktorů vyrovnaného zápasu, který Japonci vyhráli 4:3. Vítězství mohlo být i výraznější ale asijský tým trefoval v poslední pětiminutovce pouze brankovou konstrukci.

Výsledky:

skupina A:

Portugalsko – Senegal 5:6
Argentina – Japonsko 3:4

skupina B:

Itálie – Omán 4:2
Švýcarsko – Kostarika 4:3