Mistrovství světa: Tahiti zdolalo Rusko, Španělsko končí

Nádherná bitva plná branek. Takový byl duel o vítězství ve skupině C mezi Ruskem a Tahiti. O krok vpředu byl po většinu zápasu zástupce Oceánie, který ruskému výběru oplatil téměř dva roky starou porážku ze semifinále posledního MS a porazil jej 7:6. Galapředstavení týmu Tahiti odstartoval již ve 2. minutě Li Fung Kuee, který se dokázal prosadit celkem třikrát a byl hlavním hrdinou svého týmu.

Jednou z hlavních zbraní Ruska byla vždy obrana, ale na šampionátu se mu překvapivě bortí jako domeček z karet. 14 branek za tři zápasy je na poměry týmu kapitána Leonova bídná bilance. Více gólů na turnaji inkasovaly pouze Paraguay a Kostarika. Pro čtvrtfinále tak musí obrannou práci výrazně zlepšit. Jak se jim to podařilo prověří Brazílie. Již ve čtvrtfinále tak vypadne jeden ze dvou hlavních favoritů mistrovství.

Brazilci si dnes poradili 2:1 se Španělskem a bez ztráty bodu opanovali svou skupinu. Naopak pro obhájce stříbrných medailí šampionát končí účastí již v základní skupině. Naději na postup drželi Španělé až do závěru zápasu než se v polovině 32. minuty trefil hráč Catanie Rodrigo. Na jeho úder už evropský zástupce odpověď nenašel.