Mistryně ze Slavie: Super akce a velká spokojenost!

Šest zápasů, šest výher a drtivé skóre 50:7. Uplynulý víkend při startu Superligy ve sportcentru Na Korábě patřil hráčkám Slavie, které se zaslouženě staly mistryněmi České republiky v plážovém fotbale. Po předání poháru jsme vyzpovídali nejlepší hráčku turnaje Anetu Jungovou a Veroniku Pýchovou, která za víkend nasázela osm branek.

„Cíl je jasný, chceme si zahrát a hlavně vyhrát,“ hlásila ještě před startem turnaje kapitánka Slavie Markéta Matějková. Po nedělním vyhlášení za sebe na rozhovor taktně poslala spoluhráčky. „Taky, že to vyšlo!“ radovala se následně do mikrofonu Aneta Jungová.

Česká reprezentantka nasázela za víkend devět branek a stala se nejlepší hráčkou Superligy. „Jsme rády, zahrály jsme si dobře, akorát by tyhle turnaje měly být častěji, abychom měly zkušenosti a herní vytížení potom na další zápasy,“ zmínila Jungová.

Slávistky začaly cestu za titulem už v sobotu dopoledne. V prvním utkání si bez inkasované branky poradily s Bohemians (5:0), následně porazily i nepříjemnou Příbram 6:1. V posledním utkání dne pak vysoko deklasovaly Duklu Praha 21:2.

V neděli přišly další tři výhry. Hráčky v sešívaném dresu přehrály Bohemians (3:0) a Příbram (7:3) a už před posledním zápasem ligy si zajistily titul. V posledním utkání celého víkendu pak přidaly další výhru proti Dukle 8:1.

„Pocity jsou velmi hezký, když jsme první,“ usmívala se Jungová. „To jsi řekla hezky,“ pochválila spoluhráčku Veronika Pýchová, která se na triumfu podílela osmi góly. „Spokojenost? Velká!“ dodala s úsměvem.

Týmy ženské Superligy mají za sebou náročný program. V sobotu i v neděli odehrály po třech utkáních, navíc rozložená po celý den. „Akce byla super. Akorát jediné, co bych vytkla, jsou ty dlouhé pauzy. To pro nás bylo náročné, ale jinak super,“ ocenila Pýchová.

Superliga žen se vrátila po několika letech. Slávistky získaly svůj historicky první titul. Nutno podotknout, že absolutně zasloužený, jelikož v ani jednom utkání netahaly za kratší konec provazu. Navíc ukázaly i týmové pojetí, když o rovnou padesátku branek se podepsalo 13 různých hráček.

Slavia si zatím vede skvěle i v mužské Superlize, kde o víkendu sebrala výhry proti ViOn Slovakia i Villagers Uherské Hradiště. Mohou se obhájci titulu těšit na podporu od svých kolegyň? „Rády bychom je podpořily, ale časově je to docela náročný. Tak aspoň budeme držet palce na dálku,“ slíbila Jungová.

Ziskem titulu mají Slávistky navíc možnost zúčastnit se příštího ročníku Euro Winners Cupu (Ligy mistryň). Zda příležitosti využijí, ovšem závisí na financích. „Bude to až za rok, tak se rozhodně asi až potom. Je to ve hvězdách, třeba se sežene nějaký sponzor, tak bychom mohly jet. To se uvidí,“ vysvětlila na závěr Pýchová.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VČETNĚ STŘELKYŇ BRANEK NAJDETE ZDE >>>

Mistryně ČR v plážovém fotbale 2020 –  BS Slavia Praha: Barbora Sladká – Markéta Matějková, Veronika Pýchová, Michaela Jablončíková, Karolína Dlouhá, Aneta Jungová, Tereza Kožárová, Kristýna Čiperová, Klára Zemjánková, Denisa Veselá, Andrea Jarchovská, Diana Bartovičová, Simona Necidová, Tereza Krejčiříková.

Superliga žen

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBRBody
1660005074318
2630033622149
3630032616109
460006875-670