Na písku svou výšku ještě víc využiju, řekl střelec Koller po plážové premiéře

beach soccer

Je nejlepším střelcem fotbalové reprezentace, a přesto o víkendu zažil v „nároďáku“ premiéru. Tentokrát Jan Koller totiž zářil v plážovém fotbale. Vstřelil gól, na další dva nahrál, a Češi nakonec porazili Slováky 5:2. „Mám jenom dobré pocity,“ řekl spokojený velikán IHNED.cz.

I ve čtyřiceti letech si lze odbýt premiéru v reprezentačním dresu. Bývalý fotbalový reprezentant a nejlepší střelec národního týmu v jeho historii Jan Koller poprvé nastoupil za reprezentační tým plážových fotbalistů.

Premiéra to byla úspěšná, Koller se na vítězství 5:2 v přátelském utkání v Písku proti Slovensku podílel brankou a dvěma asistencemi. Předtím stihl v tomto sportu pár ligových zápasů za BS Bohemians 1905 a říká, že když bude moct, rád si za národní mužstvo na písku zase zahraje.

HN: Jak jste si užil premiéru za reprezentaci plážového fotbalu?
Mám jenom dobré pocity. Jsem spokojený, byl se tu podívat táta a moji spoluhráči ze Smetanovy Lhoty.

HN: Od ní je to do Písku kousek. Jste rád, že se hrálo právě tady?
Bylo to určitě příjemnější. V Písku jsem chodil do školy, byl jsem tu na vojně, nedaleko odsud jsem vyrůstal. Mám tu spoustu známých.

HN: Jak jste se cítil kondičně?
Trošku jsem se toho bál, včera na fotbalovém turnaji jsem si trochu natáhl sval, beru antibiotika. Kluci hráli dobře, pomohli mi. Byl to zápas na reprezentační úrovni, tedy té nejvyšší, dobře nás to prověřilo.

HN: Ve fotbalové reprezentaci jste dal 55 gólů a jste jejím nejlepším střelcem. Troufáte si na takový počin i v plážovém fotbale?
Asi ne. Když budu mít čas a budu pozván, tak se rád vždycky zúčastním. Je tu dobrá parta, jsou tu všichni kluci, co s nimi hraju za Bohemku plážový fotbal, takže se známe. Užijeme si spoustu legrace.

HN: Co se vám honilo hlavou, když jste měl zase na sobě reprezentační dres a slyšel hrát státní hymnu?
Zase jsem si vzpomněl na velký fotbal, když jsem reprezentoval. Samozřejmě když hraje hymna, berete to ještě vážněji. Jsem rád, že moje premiéra dopadla dobře a vyhráli jsme.

HN: Proti Slovensku jste odehrál poslední utkání v národním fotbalovém týmu, teď jste proti němu začínal v reprezentaci plážového fotbalu. Je to pro vás asi trochu symbolický soupeř, že?
Mám proti nim spoustu bitev ve velkém fotbale, jsem rád, že jsem premiéru mohl hrát zrovna proti Slovákům.

HN: Při zápase jste byl vidět, dal jste gól, další dva připravil a uplatňoval svou výšku. Jaká je vaše role v týmu?
Tady se možná ta výška využije ještě víc než při velkém fotbale. Všechno se hraje vzduchem, takže taktika je, abych to klukům sklepával a oni mohli zakončovat.

HN: Trvale žijete v Monaku, zahrajete si plážový fotbal i tam?
Bohužel tam tu možnost nemám. Proto hraju, jen když jsem v Praze, za Bohemians ligovou soutěž. Jinak ne.

HN: Jak se udržujete v Monaku?
Chodím hrát lední hokej za veterány Nice, chodím hrát tenis, plážový volejbal, jezdím na kole, běhám. Pořád sportuji, bez sportu bych nemohl být.

HN: Reprezentaci plážového fotbalu čeká v srpnu turnaj o postup do evropské divize A. Pomůžete?
Bohužel se nemůžu zúčastnit, protože jsem na dovolené s rodinou, manželka by mě nepochválila.

Odkaz na článek: Na písku svou výšku ještě víc využiju, řekl střelec Koller po plážové premiéře