Národní tým bude chybět v Promotion finále

beach soccer

Národní mužstvo bude chybět v Promotion finále. Tentokrát český tým nestačil na své soupeře a končí již v kvalifikaci. V Bělehradu byl úvod kvalifikace nadějný, výhra nad Estonskem dávala velkou naději. Bohužel však prohra s domácím Srbskem a následná porážka v prodloužení od Norska, nás odsunula na poslední místo. Nyní nás čeká oblíbený Linz, kam jedeme obhajovat vítězství. Akce se koná 15.-16. července 2017.

Bělehrad (Srbsko) / Praha – Česká reprezentace na kvalifikaci EBSL Belgrade v hlavním městě Srbska (Bělehrad) odehrála tři velmi náročná utkání. V boji o postupové místo se národní mužstvo utkalo s týmy Estonska, Srbska a Norska. První duel s Estonskem byl velice dramatický a to samotným faktem, že Česká reprezentace nevstoupila do utkání zrovna nejlépe a v první třetině prohrával národní tým 3:0. To ovšem Estonsku na výhru nestačilo, protože národní mužstvo dokázalo do konce utkání vstřelit 5 branek do sítě Estonska. Parádní obrat ocenili i domácí fanoušci a pořadatelé, byla to vskutku velkolepá atmosféra. Následující den čekalo národní mužstvo velmi nepředvídavé utkání s domácí pořadatelskou zemí Srbskem. Utkání s domácím Srbskem mělo velký náboj a stadion byl plný domácích fanoušků, kteří vytvářeli velmi výbušnou atmosféru. Po velice tvrdé bitvě jsme podlehli domácímu Srbsku 4:2. Utkání o postup a třetí hrací den Euro Beach Soccer League Belgrade 2017 se utkala Česká republika s Norskem. Utkání s Norskem bylo velice dramatické z pohledu fanouška národního mužstva. Po nevydařeném startu jsme stav utkání srovnali na 4:4 a utkání o postup se tak pochopitelně dostalo do tří minutového prodloužení v němž štěstí více přálo Norskému mužstvu, které vstřelilo vítěznou branku na 5:4. Mužstvo České republiky, tak nepostoupilo na Promotion finále do Itálie pod vedením trenéra Martina Chalupy. V nové funkci se s mužstvem vypravil na svojí premiéru i manažer Adnan Beganović, který poskytl krátké vyjádření pro web plážové kopané. ,, EBSL Belgrade 2017 byla pro mě osobně velká zkušenost a věřím, že i pro český národní tým. Mužstvo bojovalo a udělalo velký kus práce avšak štěstí nám zrovna také nešlo naproti.

Výborný obrat s postupujícími Estonci byl vskutku velkolepý zážitek pro všechny přítomné diváky. Utkání s domácím Srbskem mělo největší návštěvnost a samozřejmě i náboj. Zato utkání s Norskem bylo velké drama do samotného konce. Byl jsem velice potěšen podporou domácích a velice rádi se do Bělehradu příště vrátíme.“´ prohlásil manažer národního mužstva Adnan Beganović.

Nominace Česká republika: Petr Víšek, Milan Vančát, David Radosta, Martin Boček, David Černý, Filip Vyhnal, Jiří Baran, Jakub Mižár, Michal Holý, Michal Folejtar

Trenér Martin Chalupa
Vedoucí Jakub Jeřábek
Lékař: Iva Hnátová
Asistent: Petra Šebková
Manažer: Adnan Beganovič

Kompletní výsledky EBSL Belgrade 2017:

Pátek 23.6.2017

14:15 – Estonsko vs. Česká republika 3:5

15:30 – Španělsko vs. Německo 2:4

16:45 – Francie vs. Rusko 4:2

18:00 – Norsko vs. Srbsko 6:6 (3:2 pen.)

Sobota 24.6.2017

14:15 – Estonsko vs. Norsko 7:4

15:30 – Španělsko vs. Francie 5:4

16:45 – Rusko vs. Německo 3:2

18:00 – Česká republika vs. Srbsko 2:4

Neděle 25.6.2017

14:15 – Česká republika vs. Norsko 4:4 (4:5 pp.)

15:30 – Německo vs. Francie 4:4 (4:5 pp.)

16:45 – Rusko vs. Španělsko 1:3

18:00 – Srbsko vs. Estonsko 3:4

Odkaz na sestřih branek z YouTube – utkání s Estonsko – https://www.youtube.com/watch?v=ZsjmhYxfw4A&t=25s