Naše reprezentace porazila Maďarsko jen třikrát

beach soccer

Už tento pátek a sobotu se bude hrát první dvojzápas Středoevropského poháru v plážové kopané. Česká reprezentace v něm vyzve silný celek Maďarska.

„Bude to poprvé, co se naše reprezentace představí na domácí půdě při takovéto akci. Až dosud jsme vždy hráli pouze v zahraničí. Letos jsme se rozhodli pozvat soupeře k nám,“ říká předseda Subkomise plážové kopané Jan Dámec.

Síla soupeře je nejlépe patrná z aktuálního evropského žebříčku, kde Maďarsko drží sedmou příčku, zatímco Češi jsou šestnáctí. „Maďaři jsou letos největšími favority divize B Evropské ligy na postup do nejvyšší soutěže, z níž loni spadli. Mají skvěle fungující akademii plážového fotbalu, jezdí po turnajích po celé Evropě. Před čtrnácti dny byli například v Sochi, kde skončili druzí za Ruskem,“ přibližuje kvalitu maďarského výběru Jan Dámec.

Maďaři jsou v počtu odehraných vzájemných zápasů nejčastějším soupeřem naší reprezentace od roku 2007. Hráli s nimi už jedenáctkrát, ale jen třikrát Češi zvítězili. Poslední vzájemné měření sil proběhlo 10.8.2014 v Siófoku a Češi tehdy prohráli po penaltách 5:6.

Tým trenéra Tamáse Weisze přijede do Prahy už ve čtvrtek podvečer. V pátek od 18 hodin se pak v Ládví představí českým fanouškům. Odveta se hraje v sobotu od 11 hodin tamtéž. Pro většinu maďarských hráčů se bude jednat o generálku před odletem na Euro Winners Cup.

Středoevropský pohár

20. 5. od 18.00 (areál Ládví): ČR – Maďarsko.
21. 5. od 11.00 (areál Ládví): ČR – Maďarsko.

4. 6. od 18.00 (areál Na Korábě): ČR – Německo.
5. 6. od 11.00 (areál Na Korábě): ČR – Německo.

18. 6. od 18.00 (areál Žluté Lázně): ČR – Slovensko.
19. 6. od 11.00 (areál Žluté Lázně): ČR – Slovensko.

24.-26. 6. (arál Na Korábě): turnaj za účasti ČR, Slovenska, Rakouska a Dánska.