Nováčci si jdou hlavně zahrát, zkušení bojovat o bednu

beach soccer

Příbram – Nová sezona plážového fotbalu začala. V areálu Spartaku Příbram se včera hrály první čtyři zápasy 2. ročníku dlouhodobé soutěže. Ta má o dva účastníky více, než loni.

„Přihlásili jsme se, protože jsme to nikdy nehráli a každého to lákalo. Ambice máme samozřejmě ty největší, ale když skončíme do pátého místa, budeme spokojení,“ říká s úsměvem Petr Roček, vedoucí Dolních Hbit, tedy jednoho z nováčků příbramské ligy.

Podobně skromně jde do soutěže také druhý nováček s názvem Písek v trenkách. „Přihlásili jsme se, protože nám přijde plážák jako skvělá hra. A také potřebujeme něco udělat se svými pivními pupky,“ směje se Jiří Kučera, který týmu zajišťuje organizační věci.

To loňští účastníci ve svých předsezonních cílech míří výše. I díky zkušenostem.

Například Fata morgána veřejně mluví o medailových pozicích. „Do ligy jdeme s ustáleným kádrem a chceme rozhodně umístění na stupních vítězů. Pomoct by nám k tomu měly zkušenosti z loňska, tréninky a stálý kádr,“ prozrazuje Jakub Skalický. Loni skončila Fata morgána čtvrtá.

O vedoucí příčky budou určitě hrát i loňští finalisté Kamna OLE! a Moe´s Plzeň.

I když Západočeši se do pozice favorita zrovna nehrnou. „Chceme zapojit do hry širší základnu, přivést nové kluky a seznámit je s kouzlem tohoto sportu,“ řekl vedoucí plzeňského celku a zároveň jeho loňský nejlepší střelec Vladimír Sirotek. „Obhájení druhého místa budeme považovat za ok, nejhůře bereme bednu. Jsme si vědomi, že útok na titul bude letos vzhledem k míchání sestavy trošku nereálný,“ dodal.

Účast týmu z Plzně je pro příbramskou soutěž hodně atraktivní. Moe´s totiž mají ve svém kádru několik zahraničních hráčů ze Španělska a budou zároveň účastníkem nově vytvořené celorepublikové Superligy.

Největším favoritem na prvenství bude obhájce titulu z loňského roku Kamna OLE! A svou pozici bere. „Naše cíle jsou samozřejmě ty nejvyšší. Jinak tomu ani být nemůže po našem triumfu v minulém ročníku. Spoléháme na týmový výkon jak na hřišti, tak i mimo něj a proto nemáme v týmu žádné individuality,“ prozrazuje šéf loňského vítěze příbramské ligy Jan Zykán.

O horní polovinu tabulky budou usilovat i loni třetí Ponožky v sandálech a minimálně zopakovat loňské páté místo chce Křížák.

Na sedm účastníků Příbramské ligy plážového fotbalu čeká porce dvanácti utkání. Program úvodního kola byl napůl vyrovnaný a napůl jednoznačný.

Zatímco oba zápasy Plzně se proměnily rychle v exhibici, Dolní Hbity nad Ponožkami a obhájce prvenství Kamna nad Fata morgánou musely být ve střehu až do konce.

Výsledky 2. kola: Dolní Hbity – Ponožky v sandálech 12:9, Moe´s Plzeň – Písek v trenkách 20:1, Kamna OLE! – Fata morgána 9:7, FC Křížák – Moe´s Plzeň 1:11.