O postup na republiku se v Příbrami utká sedm týmů, jeden až z Boleslavi

beach soccer

Příbram – Jen co sezona plážové kopané v Příbrami začala, už ji čeká první ze dvou hlavních událostí. Kvalifikační turnaj Českého poháru.

„Chceme dostat plážový fotbal do podvědomí co největšího počtu lidí nejen z Příbrami, ale z celého okresu. Turnaj, který je součástí celorepublikové akce a navíc nabízí i možnost postupu dál, je pro to ideální příležitostí,“ říká jeden z organizátorů turnaje Martin Novák.

Plážový fotbal se v Čechách ještě stále řadí mezi nové sporty, není proto nijak výjimečné, že svůj program přizpůsobuje známějším a populárnějším sportům. Například dlouhodobé soutěže v Praze i Příbrami se hrají pouze ve všední dny. Český pohár je výjimkou.

V Příbrami se bude hrát v den státního svátku 8. května, kdy je na programu i řada dohrávek či vložených kol ve fotbalu. „Zvolili jsme tento termín jako nejmenší zlo. Kdybychom chtěli hrát o víkendu, měli bychom velkou konkurenci v malém i velkém fotbalu a dost pravděpodobně bychom turnaj ani neobsadili. A pokud bychom čekali až na konec června nebo začátek prázdnin, už bychom si konkurovali s jinými kvalifikacemi,“ prozradil Novák.

Příbramský kvalifikační turnaj bude zahajovacím pro celý Český pohár v plážové kopané 2014. Utká se v něm sedm družstev – čtyři příbramské, dvě plzeňské a jedno až z Mladé Boleslavi. „Není to nic neobvyklého, že se sjedou týmy z větší vzdálenosti. My také přemýšlíme o tom, že bychom vyrazili do Písku, Plzně nebo Prahy. U nás budeme hrát každý s každým. Myslím, že toho všichni budeme mít dost,“ říká s úsměvem Novák.

Turnaj začne v 8 hodin, vítěz získá právo postupu na republikové finále poháru, které se bude hrát 26. července v Praze.

Kromě turnaje Českého poháru se v areálu Spartaku Příbram bude hrát dlouhodobá liga a turnaje pro žáky I. stupně ZŠ, II. stupně ZŠ a studenty středních škol. Na poslední tři turnaje je stále možné se přihlásit na jan.hajek@denik.cz.