Ohlasy ze Zimního ligového turnaje

beach soccer

Zdeněk Daněk: Získat titul bylo letos těžší 

Jak hodnotíte Zimní ligový turnaj?

Turnaj měl dobrou kvalitu a určitě je to zpříjemnění zimní části. Není možnost hrát plážový fotbal někde jinde, takže určitě pro nás jedině dobře a jsou tady čím dál tím kvalitnější mužstva. Letos to doplnila dvě mužstva ze Slovenska a byla v podstatě v semifinále, takže jedině pozitivně.
Vloni jste ve finále zdolali tým BS Ladronka, letos jste se utkali se slovenským Artful BSC. Byla ta konkurence těžší než v té minulé sezoně?
Tak v podstatě je to tak, že teď musíme překonat víc překážek. V minulé sezoně cesta do finále byla snazší a v podstatě až ve finále jsme narazili na Ladronku. Teď nám ji los přisoudil v semifinále, takže já bych řekl, že to bylo takové předčasné finále. Ale přesvědčili jsme se o tom, že i slovenský tým je kvalitní a je to rok od roku těžší. Určitě to bylo letos těžší.

Ve Vašem týmu je několik futsalistů a fotbalistů. Jak je těžké ten celek vždycky poskládat tak, abyste se sešli v co nejsilnější sestavě?
Těžké to je. Já si myslím, že všechny týmy s tím bojují, protože termíny jsou plné. Hrajou, jak říkáte velký fotbal a futsal do toho, takže určitě těžké to je, ale naštěstí mám v týmu kluky, kteří chtějí hrát plážový fotbal a baví je to, takže vždycky udělají vše proto, aby přijeli. Včera hráli ligový zápas asi tři hráči na Kladně, dneska jsou tady a odehráli prostě dobrej turnaj, takže těžké to je, ale já musím poděkovat hráčům, že účast máme výbornou. Náš tým má deset lidí a v osmi lidech jezdíme v podstatě na každý turnaj nebo každou akci.

V loňské sezoně jste vyhráli, co se dalo: Český pohár, letní ligu, zimní ligu. Teď opět obhajoba v zimní lize. V čem je síla toho týmu?
Určitě v hráčích, samozřejmě máme kvalitní hráče. Je to i výhoda, že v podstatě asi všichni krom dvou hráčů hrají futsal a průprava z toho futsalu to je, protože je to v podstatě čtyřkovej fotbal. Hrají to pořád čtyři hráči, dobře bráníme, máme nácviky z toho futsalu, takže určitě tohle je první věc, že máme v týmu futsalisty. A druhá věc je ta, že už hrajeme delší dobu spolu, třetí sezonu, takže už se známe a dobře se doplňujeme a to si myslím, že je asi největší výhoda.

A jaké cíle si dáváte pro tu zbývající část sezony? V létě se bude hrát Superliga, tam určitě budete mít ty největší ambice?
Přesně tak jak říkáte. Nemůže se pokládat nižší ambice a bylo by alibistické, abych říkal, že jedeme někam prostě si zahrát. Samozřejmě teď už od nás každý čeká, že budeme vyhrávat. Je to samozřejmě čím dál tím těžší, protože potvrzovat vítězství je horší a jednoho dne asi prohrajeme, s tím se dá počítat, ale chceme to vydržet co nejdéle. Chceme se stát nejlepším plážovým mužstvem v Čechách a třeba i na Slovensku, takže do každého turnaje jdeme s tím, že chceme vyhrát a s tím k tomu hráči také přistupují. Takže cíle jsou jen ty nejvyšší.

Radek Votípka: Kvalita ženských týmů jde každým turnajem nahoru

Mezi ženami Votep Team na třetím místě. Je trenér Radek Votípka spokojený nebo pomýšlel na prvenství?
Ne, tak určitě jsem nepomýšlel na prvenství, protože ta soutěž je tak vyrovnaná. Holky jsou na tom takřka všechny stejně, tento sport se rozvíjí. Ale určitě jsme chtěli hrát o přední příčky, což se potvrdilo. Vlastně nebýt zde Slavie, tak bychom tu zase vyhráli, i když o třetí místo až na penalty. Ale u Slavie je vidět, že prostě kvalita těch fotbalistek tam je, a když jsou takhle pohromadě, tak to zvládají. Je škoda, že zatím nefunguje spolupráce mezi ligovými týmy na větší úrovni, abychom si je mohli brát i do reprezentačních kategorií, aby to nějak fungovalo. Ale teď jsme rozvinuli nějaké jednání, takže věříme, že se to bude lepšit a lepšit a budeme moci využít i tyto hráčky, které jsou na tom o trošku líp, než ty ostatní z těch druhých a třetích lig.

Koho byste pochválil za výkon na tomto turnaji? 
Tak já si myslím, že celkově ta úroveň jde nahoru. Není žádná osobnost, která by vyčnívala. Ale myslím si, že tak nějak všechny týmy, jak Jihlava, tak i náš tým, se zvedají každým turnajem a je to jen o tom, aby to hrály, aby se prostě scházely se ve stejných sestavách a fungovalo to tak, jak má.

V létě budete obhajovat mistrovský titul. Půjdete do té soutěže se stejným kádrem nebo změníte nějak sestavu?
Už teď jsme tady představili čtyři nové hráčky. Je to i o tom, jak to ty holky zvládají časově. Mají své zaměstnání a další věci kolem. Ale určitě se tam tři, čtyři nové hráčky objeví. Myslím si, že je to jenom dobře pro náš tým, že se ta úroveň bude zvedat nahoru

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK