Ohlédnutí trenérů za posledním zápasem na turnaji v Číně

Čím to, že jste nedokázali v zápase s Čínou navázat na sobotní výkon s Anglií?

Jednalo se o velmi podobné utkání. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a ve finálních fázích jsme neproměňovali vyložené šance. Byl to bojovný zápas plný nepřesností.

Zaskočil vás nějak soupeř?

Soupeře jsme sledovali po dobu celého turnaje, takže jsme věděli, co můžeme očekávat. Do karet jim hrálo i domácí prostředí soupeře.

Jak hodnotíte v trenérském týmu uplynulý turnaj v Číně?

Turnaj v Číně z pohledu výsledku nemůžeme hodnotit jinak než negativně. Minimálně jsme chtěli obhájit loňské třetí místo. Jinak z trenérského pohledu jsme turnaj brali především jako přípravný a nominační na následující kvalifikaci Beach Games ve Španělsku. Chtěli jsme si vyzkoušet herní varianty, složení jednotlivých postů a čtyřek.

Jaký program teď budete mít? Kdy se vracíte zpět do ČR?

V pondělí nás čekalo balení a odlet zpět do Prahy, s několikahodinovým přestupem v Římě. Přílet byl plánovaný na úterý v odpoledních hodinách.

Už za pár dní odlétáte na kvalifikaci o účast v Beach Games. Ukázal vám uplynulý turnaj prvky, na kterých je zapotřebí před kvalifikací ještě zapracovat?

Stále trénujeme a pilujeme herní kombinace. Dávali jsme šanci širšímu kádru a zkoušeli herní varianty. Turnaje a přípravné zápasy nám přinejmenším naznačily, kde jsou ještě slabiny a kde je ještě co zlepšovat.