Ohlédnutí za Českým pohárem: Kolibříci se v Praze neztratili. Bronzová medaile z písku

beach soccer

Praha – Poslední červnovou sobotu se vydal vítěz prostějovského Bexim Cupu na finále Českého poháru v plážovém fotbale. To se konalo v pražském beach areálu Ladronka a utkalo se v něm pět vítězů republikových kvalifikačních turnajů. Prostějovské barvy hájili Kolibříci a ostudu rozhodně neudělali, když skončili na solidním třetím místě. „Nabírali jsme spoustu zkušeností. Hlavně vítězná Ladronka nám ukázala, jak se vlastně má plážový fotbal hrát,“ informoval Týdeník Prostějovska vedoucí Kolibříků Martin Horák.

O vítězi nebylo pochyb
Úřadující mistři republiky a současně i pořádající tým finálového turnaje Českého poháru BS Ladronka, nenechali nikoho na pochybách, že nejlepší plážový fotbal v republice hrají právě oni. Celý turnaj vyhráli beze ztráty jediného bodu, o další posty se bojovalo urputně až do konce. „Hrálo se trochu jinak, než známe z Prostějova. Hlavní rozdíl byl ve velikosti branek, které byly širší, tím padalo více branek,“ říká dále Horák.

Jeho tým se hned na úvod střetl se Spartakem Loučná nad Desnou a byla z toho plichta 1:1 a následná porážka v penaltovém rozstřelu, když jedinou branku Kolibříků vsítil Hatle. Ve druhém utkání se dařilo lépe a po výhře 6:2 (M. Horák 2, Křišťan 2, Hatle a Chmelík), byla medaile stále reálná. Porážka přišla s domácí Ladronkou 2:7 (P. Haluza a Kolečkář) a před posledním duelem s výběrem Moe´s stačila k zisku stříbra jakákoliv výhra. V základní době však Kolibříci ukopali remízu 2:2 (P. Haluza, Kolečkář) a bonusový bod za výhru v penaltovém rozstřelu stačil jen na bronz.

„Největším překvapením v pozitivním smyslu byl výkon rozhodčích! Rozhodování a hlavně chování vůči všem hráčům bylo naprosto v jiných dimenzích, než na co jsme zvyklí,“ chválil profesionální přístup arbitrů Horák.Výběr z Hané byl nakonec se třetím místem spokojený, i když měl k druhé příčce hodně blízko. „Přestože jsme měli stříbro nadosah, musíme být s bronzem spokojení. Být třetí v republice se nepodaří každý rok,“ usmíval se Horák a doplnil: „S výjimkou Ladronky si myslím, že ostatní celky byly na úrovni týmů jako v Prostějově třeba PE+PE nebo Bexim. Přece jen jde úroveň našeho turnaje každým rokem hodně nahoru. Doufám jen, že na příští Bexim Cup dorazí delegovaný rozhodčí z Prahy. Ku prospěchu by byly i ty míče z Adidasu, nebolely z nich tak nohy.“

Konečné pořadí finále Českého poháru: 1. BS Ladronka 12 bodů/skóre 23:6, 2. Spartak Loučná n./D. 5/8:8, 3. Kolibříci 5/11:12, 4. Moe´s 4/11:14, 5. Refotal Team 0/6:19.

Sestava Kolibříků: Milan Piták – Petr Haluza, František Kolečkář, Matěj Hatle, Marek Zacpal, Petr Jansa, Bořek Chmelík, Martin Horák, Jakub Křišťan, Josef Klváček.

zdroj: http://www.itydenik.cz/obsah/obrazem-kolibrici-se-v-praze-neztratili-bronzova-medaile-z-pisku
autor: Zdeněk Vysloužil