Ohlédnutí za Euro Winners Cup

beach soccer

Nazaré (Portugal) / Teplice
Svůj zápis do historie provedlo na úspěšnou mužstvo plážové kopané SK Bosnia Online EU Teplice již samotným faktem své účasti v nejprestižnější soutěži Evropy Lize Mistrů v plážové kopané, neboli Euro Winners Cup 2017 Nazaré.

Teplice poměřily své síly v preliminary round skupině A s Artur Music (loňský i letošní finalista ligy mistrů EWC, navíc brankář Vitaliy Sidorenko je dvojnásobným držitelem titulu nejlepší brankář EWC včetně letošního ročníku Ligy Mistrů v Portugalsku), FC Delta Saratov a Litoral BS Dunkerquios. Úvodní utkání SK Bosnia Online EU Teplice odehrála proti Artur Music a podlehli 0:14. V dalším utkání se tepličtí postavili druhému favoritovi skupiny FC Delta Saratov a podlehli 1:10. Velké zkušenosti z úvodních dvou zápasů však dokázali hráči SK Bosnia Online EU Teplice zúročit v posledním zápase, když porazili francouzský Littoral BS Dunkerquois 6:3. Z celkového vítězství se radoval v mužské kategorii SC Braga (Portugalsko) a v ženské kategorii Havana Shots Aargau (Švýcarsko).

Teplice v lize mistrů porazily francouský Litoral Beachsoccer Dunkerquois!

Nazaré (Portugal) / Teplice – Svůj zápis do historie provedlo na úspěšnou mužstvo plážové kopané SK Bosnia Online EU Teplice již samotným faktem své účasti v nejprestižnější soutěži Evropy Lize Mistrů v plážové kopané, neboli Euro Winners Cup 2017 Nazaré. Teplice poměřily své síly v preliminary round skupině A s Artur Music (loňský i letošní finalista ligy mistrů EWC)(Brankář Artur Music Vitaliy Sidorenko dvojnásobný držitel titulu nejlepší brankář EWC včetně letošního ročníku Ligy Mistrů v Portugalsku), FC Delta Saratov a Litoral BS Dunkerquios. Úvodní utkání SK Bosnia Online EU Teplice odehrála v pátek večer 26.5. proti Artur Music, letošnímu finalistovi ligy mistrů Euro Winners Cup 2017 Nazaré. Teplice s Artur Music podlehli 0:14, přesto je tato prohra uspokojivá z pohledu , že se jednalo o mužstvo z TOP5.

Teplice si dokonce vytvářeli slibné šance v podání kanonýra Davida Černého a kapitána Jiřího Barana. Nicméně absence několika teplických hráčů byla znatelná od poloviny utkání, kdy finalista Euro Winners Cup 2017 Artur Music si pohlídal své čisté vítězství do konce utkání. Velká zkušenost pro SK Bosnia Online EU Teplice je zajisté, tak významné utkání jako je s finalistou Ligy Mistrů a mužstvem TOP5.
,, S Ukrajinským celkem Artur Music jsme prohráli s hrdostí. Tím mám na mysli, že 0:14 prohra není až taková pohroma jako by tomu bylo ve fotbale. Nezapomínejme na to , že Artur Music je finalista Ligy Mistrů letošní a mužstvo TOP5. O tom, že mají nejlepšího brankáře Vitaliy Sidorenka, který je po několikáté oceněn nejlepším brankářem Euro Winners Cup, neboli Ligy Mistrů v plážové kopané. Vitaliy dokonce vstřelil všem týmům ze skupiny A preliminary round EWC branku v úvodních dvou minutách. Je opravdu vynikající brankář a Arturu Music jsme fandili až do konce Ligy Mistrů v Portugalském Nazaré. ´´ prohlásil prezident teplického klubu SK Bosnia Online EU Adnan Beganović. Prezident Beganović neskrývá radost zápisem účasti v Lize Mistrů plážové kopané, neboli Euro Winners Cup 2017.
SK Bosnia Online EU Teplice je prvním celkem z města Teplice, který zároveň i první v Ústeckém kraji a dokonce i Severních Čechách s účastí oficiální Ligy Mistrů v daném sportu pod FIFA. Zcela významná událost pro město Teplice, které by mohlo vzbudit zájem o tento sport a urychlit proces výstavby stadionu na Beach Soccer.
Druhý hrací den EWC se Teplicím postavila do cesty Ruská FC Delta. Ruská FC Delta se umístila na 4. míste letošní části Euro Winners Cup 2017 a tak Teplice neměli moc šancí avšak mužstvo Teplic pořádně soupeře potrápilo. Výsledek s FC Delta byl prohra Teplic 10:1 a střelcem jediné branky byl teplický ostrostřelec David Černý, který si tak připsal první branku v dresu Teplic v Lize Mistrů EWC.
,, Utkání s Ruskou FC Delta bylo velice těžké a to už jsme pochopili den předtím, kdy jsme byli svědkem prohry Artur Music s tímto Ruským celkem. Zajisté jsou velice kvalitní mužstvo a jejich finální umístení na 4. příčce je toho důkazem. Určitě to byla obrovská zkušenost, která nás posunula někám o kousek dále. S prezidentem klubu jsme měl možnost seznámit se hned úvodní den , kdy jsem přiletěl do Portugalska a věděl jsem, že to nebude lehké. Zjistil jsem totíž, že mají v mužstvu i Brazilce a velmi kvalitní Ruské hráče. Nicméně myslím si , že to pro nás dopadlo nakonec dobře a důstojně jsme padli s mužstvem, které skončilo jak jsem zmínil na čtvrté příčce letošního ročníku Euro Winners Cup. ´´ prohlásil prezident teplického klubu SK Bosnia Adnan Beganović. Teplice po druhém hracím dnu Ligy Mistrů v Portugalském Nazaré měli celí den po velmi dvou těžkých utkáních na regeneraci.
Následující den 28.5. totíž Teplice čekala další tvrdá prověrka od Francouského celku Littoral Beachsoccer Dunkerquois. Poslední utkání skupiny A preliminary round Euro Winners Cup 2017 dokázaly Teplice vyhrát nad Francouským celkem 6:3 a pod vedením kapitána Jiřího Barana, který v den utkání slavil 21- narozeniny a byl střelcem branky proti Francouskému celku Teplice dokráčely po čtyřech přesných střelách Davida Černého a zásahu z rohového kopu Jiřího Formánka k prvnímu senzačnímu vítězství v Lize Mistrů.
Radost Teplic byla obrovská a mezi podporujícímy fanoušky se objevili i hráči Artur Music, kteří Teplicím fandili. Artur Music postoupil do main round z druhé pozice a skončil až ve finále Euro Winners Cup 2017 Nazaré. Zato Teplice si připsaly první senzační výhru v Lize Mistrů plážové kopané 6:3 nad Francouským celkem Littoral BS Dunkerquois a posunuly se tak na třetí místo ve skupině A preliminary round EWC 2017 Nazaré. Teplicím, tak scházely tři body pro postup do main round. Nicméně první výhra v Euro Winners Cup je určitě bohatá zkušenost , která teplický celek SK Bosnia Online EU Teplice posune do jiné sféry tohoto sportu v celém světě. ,, V utkání s Francouským celkem Littoral Dunkerquois jsem byl zaskočen nasazeností našich hráčů, kteří odehráli životní utkání a nechali na hřišti opravdu vše co se dalo. To zaskočilo i Francii po zvýšení našeho vedení na 4:0 a utkání , tak začali za pomocí rozhodčích na chvíli lehchce korigovat. Důraz a nasazení našich hráčů ovšem nekončilo do konce utkání a v prestřelce se představil Francii David Černý, který poslal čtyři pozdravy do sítě francouského celku Littoral Dunkerquois. Za ním se přidal kapitán a oslavenec Jiří Baran, který poslal nekompromisní střelu na zadní tyč brankáře Francie. Byl to vskutku velkolepý zážitek, který si budu pamatovat do konce života. A třešnička na konec byla v podání nové posily Jiřího Formánka, který svojí premiéru v dresu Teplic nechal zaznamenat i premiérovou brankou v Lize Mistrů z rohového kopu. Jsem hrdý na naše mužstvo a obvzláště na tuto velmi cennou první výhru v Euro Winners Cup 2017 Nazaré. Děkuji všem za podporu. ´´ prohlásil šéf SK Bosnia Online EU Teplice Adnan Beganović.

Utkání Teplice ve skupině A preliminary round Euro Winners Cup 2017 Nazaré – Portugal.

26.5.2017 – 20:00h. : SK Bosnia Online EU Teplice (CZE) – Artur Music (UKR) 0:14

27.5.2017 – 13:45h. : FC Delta (RUS) – SK Bosnia Online EU Teplice (CZE) 10:1

28.5.2017 – 12:30h. : Littoral BS Dunkerquois (FRA) – SK Bosnia Online EU Teplice (CZE) 3:6

Sestava SK Bosnia Online EU Teplice : Šlégr Václav 1, Česal Marek 13 – Formánek Jiří 7, Baran Jiří 8 (C), Černý David 10, Hladík Jakub 14, Šístek Dominik 15, Ruda Jan 17.
Coach: Adnan Beganović, Medic – Delegát: Petra Šebková

Střelci branek Teplice: David Černý 5x, Jiří Baran 1x, Jiří Formánek 1x.

SKUPINA A PRELIMINARY ROUND EURO WINNERS CUP 2017 NAZARÉ

1. FC Delta (RUS)    9.b
2. Artur Music (UKR) 6.b
3. SK Bosnia Online EU Teplice (CZE) 3.b
4. Littoral BS Dunkerquois (FRA) 0.b

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK