Okouzlil diváky, vyhrál televizi. Plážák v Česku se vyvíjí dobrým směrem, prozradil Billy Velezmoro

Stal se největším oživením letošního Final Four. Peruánský reprezentant BILLY VELEZMORO vyztužil pro bitvy o titul ve Fortuna Beach Soccer League barvy BS Villagers Uherské Hradiště. A hned z toho byl největší úspěch v podání moravského celku, druhé místo. Velezmoro nasázel čtyři góly v semifinále proti Ladronce, ve finále pak hattrick proti Slavii. „Trochu mě to mrzí,“ prozradil po prohře 4:5 po prodloužení už se stříbrnou medailí na krku. Za své počínání ve Final Four si rovněž odnesl televizi od partnera TCL.

Villagers vytáhli po základní části opravdu skvělý tah. Téměř mistrovský. Na Final Four se jim povedlo do svého týmu přivést Billyho Velezmora, kapitána peruánské reprezentace. Jak se to vůbec stalo? „Zrovna cestuju po Evropě, hrál jsem i v jiných zemích. Nejdříve kontaktovali kamaráda, který nemohl, ale předal jim kontakt na mě. A já si řekl: Ok, mám teď volno, tak než poletím do Peru, tak proč ne,“ vyprávěl.

V průběhu léta se Billyvardo Christian Velezmoro Cortez, jak zní jeho celé jméno, představil například na Euro Winners Cupu v Nazaré, kde oblékl dres La Grande-Motte Pyramide. Francouzský celek vyhrál ve skupině jeden zápas, následně vypadl v prvním kole play off s Marseille BT. Tedy ve stejné fázi jako loňští čeští mistři z Bohemians. Velezmoro se ve čtyřech zápasech gólově prosadil dvakrát.

Nastupoval také ve španělské lize za Cádiz, kterému pomohl k bronzovým medailím. Jinak žije v Limě, hlavním městě Peru. V reprezentaci nastupuje s kapitánskou páskou, letos v březnu si zahrál jihoamerickou kvalifikaci na mistrovství světa v Argentině. K návratu své země na mundial po dlouhých 20 letech ale nepomohl. Peru skončilo sedmé, Velezmoro vstřelil čtyři góly. Hattrickem zařídil výhru nad Ekvádorem, prosadil se i při prohře proti Brazílii.

A teď se najednou objevil v Česku, kde hned okouzlil všechny příznivce plážového fotbalu. „Turnaj se mi líbil, byl jsem ohromený, všechno bylo skvěle zorganizované. Celé zázemí areálu se mi strašně líbí,“ rozplýval se na úvod. „Plážový fotbal v Česku se vyvíjí dobrým směrem. Jsou tady dobří hráči, kteří mají dobrý charakter. Turnaj pozvedli také další zahraniční hráči, které si týmy mohly přivést.“

Velezmoro během Final Four doslova řádil. Neustále se tlačil do zakončení, „Vesničani“ se ho snažili využívat, co nejvíce to šlo. Při semifinálové výhře 6:5 nad Ladronkou se podepsal pod čtyři góly. Přispěl tak k historicky prvnímu postupu týmu z Uherského Hradiště do finále. I tam se Peruánec blýskl, nastřílel hattrick. Třetí trefou srovnal na 4:4 pouhých 26 sekund před koncem. Po prodloužení se ovšem z titulu radovala Slavia.

„Druhé místo mě trochu mrzí. Jsem smutný, protože cílem bylo vyhrát. Zvládli jsme to ale velice dobře,“ chválil 29letý sympaťák celý tým Villagers. „Byly to těžké, opravdu obtížné zápasy. Všechny týmy měly stejnou šanci vyhrát, rozhodně to nebylo jednoduché,“ dodal.

Díky svému úžasnému představení vyhrál Billy Velezmoro televizi za TCL Moment dne od partnera TCL. Když během rozhovoru přišla řeč na to, jak si ji odveze domů do Peru, začal se smát. „Vůbec nevím, taky přemýšlím, co s tím udělat,“ dodal na závěr.