Plážoví fotbalisté skončili šestí

Praha, Plzeň – Plážoví fotbalisté Plzeň Teamu skončili na mezinárodním turnaji Staropramen Cool v Praze na šestém místě. Turnaj nezahájili dobře a při absenci některých hráčů prohráli se čtvrtým týmem polské ligy Zagłębie Dąbrowa Górnicza 3:4. Polský tým šel do vedení již ve 2. minutě zápasu. Od té doby Plzeň pouze dotahovala, střelecky se dařilo Tomáši Peteříkovi, který svým třetím gólem v závěrečné třetině vyrovnal na 3:3. Jenže hráči Zaglebie ještě dokázali najít odpověď a strhli vítězství na svou stranu.

V svém druhém zápase již posílená Plzeň excelovala. Silný německý tým MSC Ibbenbüren, v jehož sestavě nastupovala řada německých reprezentantů, převálcovala 7:3. Zářil opět Tomáš Peteřík, který se prosadil dokonce čtyřikrát.

Posledním soupeřem Plzeňanů ve ve skupině byl švýcarský mistr Grasshopper Zürich. I přes úvodní zaváhání na turnaji byli hráči Plzně stále ve hře o postup do finále, k tomu ale potřebovali švýcarský tým porazit alespoň o dva góly a dlouho tomu vše nasvědčovalo. Nad svým soupeřem vedl český mistr 2:0 a 3:1. Poslední třetině ale kraloval Dejan Stankovič, jeden z nejlepších světových útočníků, nastřílel během pěti minut hattrick a výrazně přispěl k obratu. Těsná porážka znamenala, že Plzeň Team bude hrát jen o konečné páté místo.

Tam mu byl soupeřem nejlepší slovenský tým Artful BSC Bratislava, který Západočeši porazili před rokem na Zimní lize v Praze 4:3. I tentokrát to byl dlouho výsledkově vyrovnaný zápas, slovenský tým po dvou třetinách vedl 3:2. V závěrečné části však Artful předvedl gólovou smršť. Plzeň tak po porážce 2:7 skončila na konečném šestém místě. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen útočník Plzně Tomáš Peteřík, který nastřílel deset branek.

Z vítězství na turnaji se nakonec radoval maďarský tým Goldwin Pluss, jež ve finále přestřílel Grasshopper Zürich.

Ozdobou turnaje byl i start Jana Kollera v dresu BS Bohemians 1905. Bývalý český reprezentant pomohl osmi góly svému novému týmu k třetímu místu a jeho start v dresu národního týmu plážových fotbalistů tak dostal reálnější kontury.

Výsledky ve skupině: Plzeň Team – Zagłębie Dąbrowa Górnicza 3:4 (0:1, 2:2, 1:1, branky Plzně: Peteřík 3), Plzeň Team – MSC Ibbenbüren 7:3 (3:1, 2:2, 2:0, branky: Peteřík 4, Salák, Fürbacher, Daněk), Plzeň Team – Grasshopper Zürich 4:5 (1:0, 2:1, 1:4, branky: Salák 2, Peteřík 2).

Zápasy o umístění, o 7. místo: MSC Ibbenbüren – BeachKick Berlin 5:2, o 5. místo: Artful BSC Bratislava – Plzeň Team 7:2 (2:0, 1:2, 4:0, branky: Kocour, Peteřík), o 3. místo: BS Bohemians 1905 – Zagłębie Dąbrowa Górnicza 4:3 v prodl., finále: Goldwin Pluss – Grasshopper Zürich 8:4.