Počasí přeje, Němci také startují přípravu

beach soccer

Dalším týmem, který se v březnu poprvé sejde před startem nové sezony, je Německo. Trenér Nils Böringschulte si pro úvodní přípravu pozval 17 hráčů a pokračuje v nastolém trendu budování nového týmu. Šanci totiž dostane i několik noviců, kteří svým výkonem na sebe upozornili v loňské sezoně nově vzniklé německé ligy. Ta mimochodem rozšiřuje počet svých účastníků, v roce 2014 ji bude hrát již dvanáct týmů, tedy o čtyři více.

K dispozici ale nebude mít Böringschulte všechny hráče, které by si přál. Z různých důvodů budou chybět Kepper Sousa da Silva, Dima Fiks, Sven Körner, Sebastian Schier, Frederik Goller, Christoph Thürk a zejména Frederik Goller.

Nejvíce zástupců, konkrétně šest, má v nominaci vicemitr ligy Beach Royals Düsseldorf. Německý klub se účastnil i nedávného mezinárodního turnaje v Praze, kde obsadil šesté místo. V Praze hrál za GC i Sascha Weirauch, který je kmenovým hráčem Beach Soccer Team Chemnitz. Naopak do přípravy se nazapojí žádný hráč mistrovského týmu z Rostocku.

Nominovaní hráči se poprvé sejdou tento víkend v Siebenbäumenu. První přípravný zápas odehrají proti Nizozemsku.

Nominace:

Sascha Penke (Beach Soccer Team Chemnitz), Dennis Storm (Beach Royals Düsseldorf), Toni Müller(Beach Soccer Team Chemnitz), Steffen Makschin (BeachKick Berlin), Max Schmalz (Beach Soccer Club Ibbenbüren), Oliver Romrig (C) (Beach Royals Düsseldorf), Alexander Sokolowski (Beach Royals Düsseldorf), Peer Petry (Beach Royals Düsseldorf), Anton Kniller (Beach Royals Düsseldorf), Georgi Lovchev (Beach Royals Düsseldorf), Manuel Mönch (Beach Soccer Team Chemnitz), Sascha Weirauch(Beach Soccer Team Chemnitz), Lennard Hannwald (BeachKick Berlin), Christian Biermann (Beach Soccer Club Ibbenbüren), Tobias Göttlich (Beach Soccer Club Ibbenbüren), Sebastian Ullrich (Beach Soccer Club Ibbenbüren) a Max Kinscher (GWS Beach Pirates).