Poláci o víkendu v Praze: Jsme velmi rádi, že jsme tady mohli být

Během uplynulého víkendu se v pražské Beach-aréně představil tým z elitní kategorie Euro Beach Soccer League. Čeští reprezentanti odehráli přátelský dvojzápas proti Polsku (1:5 a 3:6). Po nedělním utkání jsme vyzpovídali polského trenéra Tomasze Wydmuszka a největší hvězdu týmu Patryka Pietrasiaka. „Byl to pro nás opravdu dobrý víkend,“ pochvaloval si kouč soupeře. Jak se jim v Praze líbilo a jak hodnotí výkony českého týmu?

„Praha je krásné město a Česká republika je krásná země. Užili jsme si čas strávený u vás, sluníčko a krásné hřiště pro plážový fotbal,“ začal pochvalou Patryk Pietrasiak. Polský kanonýr, který v minulé sezoně EBSL nasázel devět gólů v sedmi zápasech, se prosadil v obou zápasech i v Česku. „Měl jsem menší zranění, ale snažil jsem se odvést pro tým co nejvíc.“

Hlavní trenér polské reprezentace Tomasz Wydmuszek si pochvaloval možnost odehrání dvou mezinárodních klání. „Dostali jsme pozvánku od české federace, což bylo pěkné. S domácím týmem to byly dva opravdu dobré zápasy. Jsme velmi rádi, že jsme tady mohli být. Líbilo se nám tu,“ prozradil.

Polští reprezentanti ovládli oba přátelské zápasy. V sobotu se radovali z výhry 5:1, v neděli museli otáčet nepříznivý vývoj a nakonec vyhráli 6:3. „Sehráli jsme dva různé zápasy. V sobotu Češi nehráli tak dobře, jak jsme si mysleli. Po prvním zápase se poučili, rozebrali si chyby a v neděli to byl opravdu velmi, velmi dobrý tým,“ pochválil Wydmuszek výkon Čechů ve druhém duelu.

„Byla to těžká utkání,“ doplnil kanonýr Pietrasiak. „Další zápasy, další zkušenosti pro nás. Učíme se nové prostory na hřišti, snažíme se i přiučit nové věci ohledně taktiky či systému od soupeře. Snažíme se hrát co nejlépe a užívat si zápas,“ dodal zanedlouho 30letý útočník.

Sedm polských reprezentantů teď čeká Euro Winners Cup v Nazaré. „Budeme se dívat na televizi, jak si povedou,“ prohlásil trenér Wydmuszek. A další reprezentační program? „Na konci června nás čeká Euro Beach Soccer League divize A, čekáme ještě na los,“ dodal.

Loni se Poláci v EBSL umístili na konečném 8. místě. Sehráli ale vyrovnané zápasy například se Švýcarskem či Itálií, tedy naprostou světovou špičkou. „Chtěli bychom se znovu umístit na co nejlepším místě. Je to nejlepší příležitost ukázat naší formu. Chceme hrát co nejlépe,“ zakončil Pietrasiak.