Porážky obou českých týmů na úvod

Mužský i ženský reprezentační tým v plážovém fotbale dnes vstoupily do turnajů v Portugalsku porážkami. Muži v Evropské lize divize B podlehli Norsku 3:5 a ztížili si cestu za vysněným postupem do nejvyšší kategorie. Ženy na prahu mistrovství Evropy statečně vzdorovaly úřadujícím šampionkám z Anglie, kterým nakonec podlehly 2:5.
Mise v Nazaré na pobřeží Atlantiku tak pro české celky odstartovala s rozpaky. O poznání lépe si vedl ženský výběr, startující na druhém Euru v historii. Češky díky kapitánce Matějkové dokonce po první třetine držely vedení, ale vysoce favorizované Angličanky senzaci na svůj účet nedopustily.
Rychlými góly ve druhé třetině odskočily do vedení a českým maximem už bylo jen snížení na 2:3, o nějž se postarala Jungová. I tak Češky svého soka držely v nejistotě až do úplného konce, kdy inkasovaly poslední branku. Proti Anglii se však představily v lepší fazóně než před týdnem, kdy od stejného soupeře dvakrát inkasovaly po osmi brankách v přípravném klání.
Muži v urputné bitvě s výborně bránícím Norskem celý zápas marně stahovali malé manko, které nabrali hned v úvodu. Svěřencům Martina Dlouhého nevycházely standardní situace, útoky dlouho tažené středem hřiště také norská defenziva dovedla vykrýt. Naději vzbudily branky Folejtara, Vyhnala a Stejskala, který ještě na začátku třetí třetiny z trestného kopu vyrovnal na 3:3. Pak Seveřané dvakrát udeřili z brejku do otevřené české obrany a mohutně slavili důležité vstupní vítězství. Češi v sobotu s Bulharskem musejí zvítězit, pokud chtějí myslel na uchování postupových nadějí z divize B.

Výsledky:
Ženy – mistrovství Evropy:

Anglie – Česká republika 5:2 (0:1, 2:0; 3:1)
Branky: 15. Jamesová, 16. Clarková, 25. a 36 Kempsonová, 32. Bazanová – 11. Matějková, 26. Jungová.
Sestava ČR:
Hedvika Vacíková, Barbora Sladká – Michaela Čulová, Martina Folprechtová, Markéta Matějková, Barbora Pomijová, Karolína Dlouhá, Aneta Jungová, Veronika Pilousková, Veronika Pýchová
Trenér: Petr Víšek

Muži – Evropská liga divize B:
ČR – Norsko 3:5 (2:2, 1:2; 0:1))
Branky: 6. Pak Lin-li, 12. Nergaard, 16. Kristofferson, 24. Salveson, 35. T. Sörensen – 8. Folejtar, 12. Vyhnal, 23. Stejskal.