Poslední kvalifikaci Beach Junior Cupu vyhrály Běchovice

beach soccer

Kompletní dvanáctka finalistů E.ON Beach Junior Cup v plážové kopané pro kategorii U9 je známa. Poslední tři místa zaplnily nejlepší celky z turnaje v Praze, kde se sešlo pět družstev. Celkový vítěz bude znám 3. prosince a hrát se bude v energeticky úsporné hale v Pelhřimově.

Po turnajích v Brně, Českých Budějovicích a Pelhřimově se poslední čtvrté kolo kvalifikace E.ON Beach Junior Cupu konalo v sobotu 16. dubna na území Beachklubu Ládví v energeticky úsporné E.ON Beach Areně. Turnaje se oproti předchozím kolům, kde byla vždy kapacita naplněna na maximální počet 10 přihlášených, zúčastnilo jen pět týmů. „Ještě v týdnu jsme věřili, že i poslední turnaj plně obsadíme, ale bohužel kvůli rozsáhlým marodkám nám chodila jedna omluvenka za druhou,“ uvedl marketingový manažer energetické skupiny E.ON Marek Pagač.

Turnaje v Praze se zúčastnily týmy 1. FC Barrandov, FC Zlíchov 1914, TJ JAWA Pecerady, Běchovičtí Sršni a TJ SK Satalice. A právě hráči Sršňů a Satalic si na turnaji vedli nejlépe. Utkali se hned v zahajovacím zápase turnaje a Sršni vyhráli po boji 3:2. Satalice i Běchovice vyhrály všechny další zápasy. Sršni získali maximální počet dvanácti bodů. Satalice měly devět.
„Bylo to super. Koncept turnaje se mi líbí a je jen škoda, že se ostatní týmy nemohly zúčastnit. Všichni si to parádně užili. Pro děcka je to bomba. Čekal jsem, že klukům bude přechod z trávy na písek dělat větší problém, ale zvykli si na to rychle a překvapili mě,“ uvedl trenér Běchovičtích Sršňů Karel Březina.

Na třetím místě skončil Zlíchov s šesti body. O pořadí na čtvrtém a pátém místě muselo rozhodnout až skóre, protože vzájemný zápas Pecerad a Barrandova skončil nerozhodně 2:2.

Ceny předával majitel E.ON Beach Areny Jan Herget a předseda plážové kopané Jan Dámec, který k turnaji řekl: „Za celý plážový fotbal mohu říct, že jsme za turnaj E.ON Beach Junior Cup rádi. Podařilo se úspěšně odehrát kvalifikace v Čechách i na Moravě a i díky tomuto turnaji můžeme motivovat další zájemce. Je to první impulz k tomu, aby se i plážové kopané věnovaly dětské kategorie.“

Ve finále, které se uskuteční 3. prosince v energeticky úsporné hale Beachwell v Pelhřimově, se utkají FC Sparta Brno, Tatran Kohoutovice, RAFK Rajhrad, FC MAS Táborsko, SK Dynamo České Budějovice, Sokol Jindřichův Hradec, Bohemians Praha 1905, 1. FC Batelov, Slovan Kamenice nad Lipou, Běchovičtí Sršni, TJ SK Satalice a FK Zlíchov.

E.ON Beach Junior Cup – kvalifikace Praha: Zlíchov – Pecerady 4:1, Běchovice – Satalice 3:2, Barrandov – Běchovice 0:13, Pecerady – Satalice 4:7, Barrandov – Satalice 0:5, Zlíchov – Běchovice 3:7, Barrandov – Pecerady 2:2, Zlíchov – Satalice 0:6, Barrandov – Zlíchov 0:11, Pecerady – Běchovice 2:20.

Pořadí: 1. Běchovičtí Sršni (43:7) 12 b., 2. TJ SK Satalice (20:7) 9, 3. FK Zlíchov 1914 (18:14) 6, 4. TJ JAWA Pecerady (9:33) 1, 5. 1. FC Barrandov (2:31) 1.

Fotogalerie z utkání najdete na bit.ly/Beach_Praha

Krátký videosestřih najdete na bit.ly/Beach_Praha_video