Posledním mistrem Slovenska je tým Zemianske Kostoľany

beach soccer

Ve včera uvedeném rozhovoru s Michalem Božíkem padla řeč i na 5. Mistrovství Slovenska v plážovém fotbale, proto dnes uvádíme výsledkový přehled z této akce. Na Slovensku se v současné době nehrají žádné dlouhodobější soutěže, proto je největším vrcholem klubové sezony slovenské mistrovství, jehož poslední ročník, hraný v loňském roce, hostil sportovní areál Orlík ve Zvoleně. Vítězem turnaje se na konci července stal tým FK Slovan Zemianske Kostoľany (viz foto), který tak získal svůj první mistrovský titul. O jeho vítězství rozhodnul lépe zvládnutý penaltový rozstřel s klubem Stokat Team Zvolen, který je vítězem slovenského mistrovství z roku 2009. Bronzové medaile si domů odnesli hráči domácího týmu VIP Zvolen po vítězství nad klubem Rádio Viva Bratislava. VIP Zvolen je nejúspěšnějším týmem v historii slovenských šampionátů, když se mu podařilo počtvrté v řadě postoupit do semifinále. Loňského mistrovství se účastnil i tým Artful BSC, který je českým fanouškům plážového fotbalu znám z letošního ročníku Zimního ligového turnaje, na kterém obsadil druhou příčku. 
Výsledky 5. Mistrovství Slovenska:

Základní skupiny
Skupina A: VIP Zvolen – Golden Boys 5:1, VIP Zvolen – Rádio Viva Bratislava 4:4, VIP Zvolen – Billy on Air 4:2, Golden Boys – Rádio Viva Bratislava 2:2, Golden Boys – Billy on Air 3:4, Rádio Viva Bratislava – Billy on Air 4:1.

Skupina B: Vredzi Kúty – Mortal Combat 4:2, Vredzi Kúty – Stokat Team Zvolen 2:4, Vredzi Kúty – Masam Vráble 2:0, Mortal Combat – Stokat Team Zvolen 2:3, Mortal Combat – Masam Vráble 3:2, Stokat Team Zvolen – Masam Vráble 4:2.

Skupina C: Lipino Žilina – Artful BSC 0:2, Lipino Žilina – FK Slovan Zemianske Kostoľany 1:2, Artful BSC – FK Slovan Zemianske Kostoľany 6:2.

Čtvrtfinále: 
VIP Zvolen – Mortal Combat 5:1
Stokat Team Zvolen – Billy on Air 6:0
Artful BSC – Rádio Viva Bratislava 1:2
FK Slovan Zemianske Kostoľany – Vredzi Kúty 2:1

Semifinále: 
VIP Zvolen – FK Slovan Zemianske Kostoľany 0:2,
Stokat Team Zvolen – Rádio Viva Bratislava 4:0

o 3. místo:
VIP Zvolen – Rádio Viva Bratislava 4:2

finále:
Stokat Team Zvolen – FK Slovan Zemianske Kostoľany 3:3, penalty pro Kostoľany

Pořadí na předchozích turnajích:
2010 (Zvolen): 1. VIP Zvolen, 2. Vredzi Kúty, 3. Lipino Žilina, 4. Security Group Košice
2009 (Zvolen): 1. Stokat Team Zvolen, 2. Kapi Team Bratislava, 3. VIP Zvolen, 4. Old Boys Valaská
2008 (Bratislava): 1. Botel Gracia, 2. Reklamní žraloci, 3. BSC Žilina, 4. VIP Zvolen
2007 (Senec): 1. MKM Trading, 2. SLC Olympique, 3. Sventex Tupperware NZ, 4. PF Karpatia.

Botel Gracia – mistr 2008                                        Stokat Team Zvolen – mistr 2009

FK Slovan Zemianske Kostoľany – mistr 2011