Představujeme činnost Nadačního fondu Martina Foukala

beach soccer

Jedním z účastníků letošního ročníku Českého poháru byl Nadační fond Martina Foukala, jehož činností není jen účast ve sportovních soutěžích, ale jeho existence má ještě jiný, mnohem důležitější význam. Projekt, kterým se fond zabývá, si zaslouží pozornost, proto jsme se rozhodli Vás informovat o jeho činnosti. Nadační fond Martina Foukala (NFMF)  je nezisková organizace, jejímž cílem je poukázat na důležitost a oprávněnost lékařsko-sportovních prohlídek a minimalizovat tak případy náhlých úmrtí mladých sportovců, ať už na hřištích nebo mimo ně.

Nadační fond byl založen před rokem, po tragickém a nečekaném úmrtí mladého fotbalisty brněnské Zbrojovky Martina Foukala. V letošním roce se snaží fond cestou účasti na sportovních akcích pro mládež a širokou veřejnost, spoluprací s prvoligovým fotbalovým klubem FC Zbrojovka Brno a významnými osobnostmi z oblasti spotu (pozn. Patronem fondu je Petr Švancara) zvýraznit svoji činnost a šířit osvětu v oblasti sportovní prevence, která je u mnohých trenérů a klubů značně opomíjena.

Je to jen pár dní, co fotbalové prostředí oběhla další smutná zpráva: Ekvádorský fotbalista Benítez zemřel, patrně mu selhalo srdce (dne 29. 7. 2013). A právě těmto zprávám se snaží činnost Nadačního fondu MF předejít. Naše organizace vyjadřuje činnosti NFMF podporu a chtěla by touto cestou vybídnout všechny týmy (dospělé i mládežnické), které se pohybují v prostředí plážového fotbalu, aby se k tomuto projektu připojily!

Podrobnější informace o činnosti organizace můžete najít na jeho webových stránkách http://www.fondmartinafoukala.cz/ nebo na facebooku: http://www.facebook.com/fondmartinafoukala