Pro titul si doskákali klokani

PRAHA, 29. 07. 2013 (her) – Ladronka liga v plážové kopané letos vyvrcholila finálovým turnajem. Boje o titul provázela nepřízeň počasí, po horkých dnech se dostavily bouřky, ale nakonec se podařilo odehrát celý program – tedy dva semifinálové souboje, zápas o třetí místo a finále.

V prvním zápase se potkali hráči BS Bohemians 1905 s BFC Malá Strana. V průběhu letošního ročníku zvítězila v obou případech “Bohemka” poměrně vysoko – v prvním 6:2 a ve druhém 15:1 – a proto byla vcelku překvapivá první část zápasu, která po opatrné oťukávané skončila bez branek. Ve druhé části se trefil nejprve kanonýr české fotbalové reprezentace Jan Koller. Další góly přidali Boček a Filinger a vypadalo to na další jasnou záležitost pro klokany. Ve třetím dějství se ale mladíci z Malé Strany vzepřeli, snížili na 3:2 a drama utnul až v poslední minutě Chalupa, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bohemians zvítězili 4:2 a postoupili do večerního finále.

Ve druhém semifinále na sebe narazili BS Ladronka Praha a Braník BS. Domácí Ladronka od začátku diktovala tempo, po první části vedla po gólech Slunéčka a Hurába 2:0. V té druhé se nejdříve trefil opět Slunéčko, ale definitivně odpor Braníku zlomily až dva slepené góly před přestávkou, jejichž autory byli Tošovský a znovu Slunéčko.

Jestliže v prvních dvou částech to byl souboj dvou týmů o výsledek, ve třetí šlo spíše o boj s rozbouřenými živly. Drobný déšť přešel postupně v průtrž mračen, vítr rval reklamní poutače a oblohu křižovaly blesky. I proto už další branka nepadla a Ladronka zvítězila 5:0.

Ve chvíli, kdy mělo začínat utkání o třetí místo, se na plážovém písku ženili čerti, nebe bylo olověné a nevypadalo to, že by turnaj mohl pokračovat. Naštěstí po 40 minutách čekání déšť polevil a týmy Malé Strany a Braníku tak mohly vzájemný zápas odehrát, byť ve zkráceném režimu 3×8 minut. Výsledkem 4:1 nakonec třetí místo ukořistili hráči BFC Malá Strana.

V zápase o titul Bohemians postupně třikrát vedli o gól – autorem všech tří branek byl Martin Boček – ale hráči Ladronky vždy dokázali skóre dorovnat. Za stavu 3:2 neproměnil Jan Koller penaltu a Ladronce se podařilo stav otočit na 3:4. Ve třetí části hry ale opět zaúřadoval Boček, který srovnal na 4:4. Rozuzlení nakonec přinesla až dlouhá série penalt. V rozstřelu byli šťastnější hráči Bohemians, kteří tak stvrdili vítězství v základní části Ladronky ligy a zajistili si účast v Lize mistrů.

VÝSLEDKY:

1. semifinále

BS Bohemians 1905 – BFC Malá Strana 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

branky: 19. Koller, 20. Boček, 24. Filinger, 36. Chalupa – 29. Geissler, 32. Marek

2. semifinále

BS Ladronka Praha – Braník BS 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

branky: 6. Slunéčko, 10. Huráb, 17. Slunéčko, 24. Tošovský, 24. Slunéčko

zápas o 3. místo:

BFC Malá Strana – Braník BS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

branky: 2. Folprecht, 11. Kasl, 12. Vyskočil, 18. Vyskočil – 10. Matera

finále:

BS Bohemians 1905 – BS Ladronka Praha 4:4 (2:2, 1:2, 1:0), penalty 3:2

branky: 1. Boček, 11. Boček, 18. Boček, 26. Boček – 3. Tošovský, 11. Spal, 23. Spal, 24. Dlouhý

Odkaz na článek: Pro titul si doskákali klokani