Reprezentaci čekají dvě důležitá dělení do skupin

beach soccer

Čeští reprezentanti si momentálně užívají pár dní volna, kterých během prázdnin rozhodně nemají na rozdávání. Po vítězství v kvalifikaci Evropské ligy a na turnaji v Linzi je už o nadcházejícím víkendu čekají další přípravné duely. A už brzy se dozvědí dvě důležitá rozdělení do skupin.

Doslova každým dnem by podle slov zástupců BSWW mělo být známo rozlosování skupin pro kvalifikaci na mistrovství světa. Kvalifikace se bude hrát na začátku září v italském Jesolu. Dá se očekávat, že do skupin budou jednotlivé týmy nasazeny podle aktuálního žebříčku. Ten bude uzavřen už v neděli.

Čechům v evropském žebříčku aktuálně patří čtrnácté místo, ale po vítězstvích v Sanxenxo a Linzi jim přibydou další body a je reálné, že přeskočí Řecko. Ani tak se však s největší pravděpodobností v základní skupině nevyhnou minimálně dvěma celkům z elitní divize Evropské ligy. Necháme se překvapit, jak los dopadne.

Další rozdělení, z pohledu české reprezentace mnohem důležitější, přijde v polovině srpna. To bude dohrána i poslední kvalifikační skupina Evropské ligy, divize B a budou tedy známi všichni účastníci Promotional finále o postup do divize A.

Aktuálně si již účast zajistily Moldávie, Anglie a Česko jako vítězové skupin a Estonsko s Tureckem ze druhých míst. V poslední kvalifikační skupině pak budou bojovat o postup Maďarsko, Ázerbajdžán, Dánsko a Bulharsko. Na výsledky bude čekat i Norsko, které skončilo druhé v „české“ skupině. Na osmičku pak baráž doplní nejhorší celek divize A, což bude buď Řecko nebo Rumunsko.

Český tým by před rozhodující fází sezony měl odehrát ještě čtyři přípravné duely: 29. a 31. července v Siófoku s Maďarskem a 5. a 6. srpna v rámci Olympijského parku na Lipně se Slovenskem a Rakouskem.