Reprezentantům skončila futsalová sezona

beach soccer

Cesta českých reprezentantů v plážovém fotbale, kteří se v zimních měsících věnují futsalu, skončila v play-off Chance futsal ligy ve čtvrtfinálovém kole. V něm se představila v dresu trojice klubů čtveřice členů širšího výběru Michaela Lukiče. Nejkrutější konec zažili klokani Pavel Stejskal (foto, BS Bohemians 1905) a Michal Holý (Plzeň Team), jejich tým podlehl Vysokému Mýtu v posledním pátém zápase série až v penaltovém rozstřelu. Hráči Bohemians vedli v průběhu série 1:0 a 2:1 na zápasy, ale Mýto si dokázalo díky dobře zvládnutým zápasům v domácím prostředí vynutit pátý zápas. Ten rozhodla až čtvrtá série pokutových kopů. Player nastřelil břevno, naopak brankář Gerčák proti svému brankářskému protějšku nezaváhal a poslal Mýto do semifinále. Klokani tak neobhájili loňskou finálovou účast. Dvojici Stejskal-Holý se v play-off střelecky tolik nedařilo jako v základní části. Stejskal se prosadil jednou (spíše si připisoval asistence), Holý na svých 16 gólů ze základní části nenavázal a nedal gól žádný. Kromě Stejskala a Holého se v dresu klokanů představila i trojice bývalých reprezentantů Martin Dlouhý, David Frič a Zdeněk Sláma.

V nejkratším možném počtu zápasů skončila série mezi Tangem Brno a Balticflorou Teplice. Tango svého soupeře vyřadilo poměrem 3:0, když zejména v domácích zápasech ukázalo ohromující ofensivní sílu a svému soupeři v nich nasázelo 17 branek. V dresu Teplic se představil Michal Salák (Plzeň Team), který si v sérii připsal jeden gól. Ten vsítil v úvodním zápase série na palubovce Tanga za stavu 1:5 v neprospěch svého týmu. Tepličtí tak druhý rok po sobě vypadli ve čtvrtfinále. To se stalo konečnou stanicí i pro Slavii Praha, jež v průběhu sezony posílil i David Filinger (BS Bohemians 1905), který do slávistického týmu přestoupil z kádru futsalových klokanů. Soupeřem Slavie byl mnohonásobný český mistr z Chrudimi, který si se svým soupeřem poradil ve třech zápasech a sérii vyhrál 3:0. Filinger se v průběhu série do střelecké listiny nezapsal.

Smutně skončila sezona pro plzeňský Indoss. Jeho hráči předvedli velmi dobrý vstup do sezony a po 7. kole drželi skvělé páté místo a na sestupové příčky měli náskok 9 bodů. Jenže zbytek sezony se změnil v noční můru a Indoss ve zbývajících 15 zápasech zažil již jen jednou radost z výhry, což na záchranu v nejvyšší soutěži nestačilo a Plzeň sestoupila. Pádu nezabránil ani reprezentant v plážovém fotbale Jakub Mižár (Plzeň Team).

Cvrtfinále play-off Chance futsal ligy:

ERA-PACK Chrudim – Slavia Praha 3:0 (9:0, 4:2, 10:1)
David Filinger – 3 zápasy / 0 gólů

Benago Zruč n/S. – Helas Brno 3:0 (7:3, 10:4, 4:3) 

Tango Brno – Balticflora Teplice 3:0 (8:3, 3:0, 9:1)
Michal Salák – 3 zápasy / 1 gól

Bohemians 1905 – Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 (7:5, 5:6, 3:1, 1:8, 2:2 – pen 5:6)

Michal Holý – 5 zápasů / 0 gólů

Pavel Stejskal – 4 zápasy / 1 gól