Sezona Ladronky: Divoký postup a 4. místo. Chtěli jsme placku, mrzelo Hurába

Superliga za sebou zaklapla dveře už před téměř třemi měsíci. Pojďme se ještě zpětně podívat na letošní sezonu jednoho z nejtradičnějších českých týmů – pražské Ladronky. Tým složený ze zkušených hráčů se na poslední chvíli probojoval do Final Four, ve kterém obsadil konečné 4. místo. Jak celý ročník ohodnotil TOMÁŠ HURÁB, nejlepší český plážový fotbalista za rok 2019?

Ještě den před televizním Final Four to vypadalo, že bitvy o titul se obejdou bez Ladronky. Postup totiž měla ve svých rukách Dukla. Ta ovšem v poslední den základní části nezvládla duel proti mladíkům z BSS Praha (4:5 po penaltách) a Ladronce pak stačilo porazit Teplice. Zkušený tým výborně zvládl první třetinu, vyhrál 6:5 a slavil „last minute“ postup…

„Nečekali jsme to vůbec,“ vrací se Tomáš Huráb k divokému závěru základní části. Ladronka ze čtvrtého místa proklouzla do Final Four a mohla se porvat o titul. „Půlka z nás už byla na dovolených, někdo musel odříct, ale dali jsme to dohromady a jsme rádi, že jsme mohli hrát,“ dodal reprezentační útočník.

Postup do závěrečné bitvy o titul stvrdila Ladronka až v sobotu odpoledne. A už druhý den v 10:00 musela být připravená na semifinále proti Bohemians, vítězi základní části. Podle Hurába ale nebyl žádný problém se dostat do módu „jdeme hrát o titul.“

„Plážák nás baví, v hlavě to máme nastavené tak, že si jdeme užít každej zápas. Každý nerad prohrává, ale přesně na tom je plážák hezkej. Padají góly, kdy nemusí padnout, třeba jdou mimo bránu. Nebo naopak jdou balóny do brány a skončí mimo. V tom je plážák kulatej, pískovej, to se mi hrozně líbí,“ zdůraznila česká hvězda.

Trojnásobní mistři Superligy z let 2010, 2012 a 2016 ale na další titul nedosáhli. Semifinále proti Bohemians sice rozjeli dobře, ale prohráli 3:6. A stejným výsledkem padli i v zápase o třetí místo proti ViOn Slovakia, který ztratili už v úvodní třetině (1:4). „Utekli nám. S tím se sice dá ještě něco dělat, ale ne tou hrou, kterou jsme předváděli. Už to bylo nahoru a dolů, neměli jsme tolik připravených šancí, a proto nebyla ta správná koncovka,“ viděl Huráb důvody porážky.

Krátce po Final Four tak u Hurába panovaly rozporuplné emoce. „Spokojenej jsem, že jsme udělali Final Four, to byl základ. Bohemku jsme chtěli více potrápit a na Slováky jsme si věřili, ale silově jsme na ně neměli. To asi rozhodlo, protože jsme se přizpůsobili jejich hře. Kdybychom hráli víc plážák, tak jste viděli krásné plážové góly, ale bohužel to nestačilo. Škoda, chtěli jsme placku, nevyšlo to, tak snad příště. I tak jsme ale se sezonou spokojení.“

S 15 brankami se Huráb stal druhým nejlepším střelcem Superligy 2020. Jen jediný zásah mu sházel na Pavla Hrnčiara z ViOn Slovakia. „Ani jsem to nepočítal, podívám se na to číslo až potom ve statistikách,“ zmínil Huráb po Final Four. „Pro mě je ale důležitý si zápas užít a udělat radost klukům i sobě. Když to vyjde, tak přesně kvůli tomu to dělám a je to důvod, proč mě plážák baví.“

Celý ročník Superligy, který se letos musel odehrát během tří víkendů, si hvězda Ladronky pochvalovala. „Chtěl bych poděkovat vedení, Honzovi Dámcovi a všem, co se kolem toho motají. Protože za krátkou dobu udělali tenhle krásnej areál,“ řekl Huráb, který se zároveň těší na zápasy na novém hřišti. „To je základ pro to, abychom posunuli plážovou reprezentaci do světa,“ dodal.

Hurába potěšila i možnost zahrát si před televizními obrazovkami. Kompletní program Final Four totiž v červenci odvysílala v přímých přenosech ČT Sport. „Určitě je to skvělej zážitek. Můžeme se podívat na chyby, zajímá to víc lidí. Může se třeba podívat rodina, která se sem nemohla dostavit. Jsem rád, že budeme mít díky tomu víc fanoušků a že se tím plážový fotbal prezentuje. I za to patří vedení plážové kopané díky,“ zakončil povídání.

DATUM ČÁST SOUPEŘ VÝSLEDEK STŘELCI
11. 7. základní část Bohemians 1905 6:7 (3:1, 2:2, 1:4) 3x Dlouhý, Sklenář, Huráb, Eisman
12. 7. základní část ViOn Slovakia 3:4 (1:2, 2:2, 0:0) Sklenář, Spal, Huráb
18. 7. základní část Villagers Uherské Hradiště 7:5 (4:1, 2:1, 1:3) 4x Huráb, Dlouhý, Kasýk, Eisman
18. 7. základní část Slavia Praha 2:10 (0:4, 2:3, 0:3) Doležal, Vobořil
19. 7. základní část Dukla Praha 4:7 (2:2, 1:2, 1:3) 2x Huráb, Kratochvíl, Eisman
19. 7. základní část BSS Praha 9:5 (2:1, 1:1, 6:3) 3x Dlouhý, 2x Kratochvíl, 2x Huráb, Spal, Vobořil
25. 7. základní část Morgan Commando Teplice 6:5 (3:1, 2:2, 1:2) 2x Sklenář, 2x Huráb, Doležal, Dlouhý
26. 7. Final Four (SF) Bohemians 1905 3:6 (2:1, 0:4, 1:1) Vavrač, Huráb, Kasýk
26. 7. Final Four (o 3.) ViOn Slovakia 3:6 (1:4, 1:1, 1:1) 2x Huráb, Sklenář