Slavia na Euro Winners Cupu: výhra na závěr i „zážitek k nezaplacení“

BS Slavia Praha, loňský šampion Fortuna Beach Soccer League, má za sebou účast na Euro Winners Cupu. „Sešívaní“ se na Lize mistrů plážového fotbalu představili vůbec poprvé. Domů do Prahy se vrátili s konečným 29. místem. Z pěti zápasů sice vyhráli jen jeden, i tak posbírali hromadu cenných zkušeností. V portugalském Nazaré si zahráli i proti světovým hvězdám beach socceru.

Slávisté vyrazili do Nazaré v deseti lidech – s dvěma brankáři a osmi hráči do pole. Nechyběli reprezentační stálice Jan Bártl, Filip Jeřábek, Jakub Pekárek, Lukáš Trampota či Daniel Valeš. Los jim nadělil poměrně těžkou skupinu s německým mistrem Beach Royals Düsseldorf, rumunským šampionem West Deva a izraelským mistrem Falfala KQ BSC.

Při úvodním duelu si čeští mistři užili atmosféru hlavního hřiště areálu v Nazaré. Proti německému mistrovi z Düsseldorfu ještě po druhé třetině vedli po brankách gólmanů Jana Bártla a Lukáše Karpíška 2:1, v závěrečném dějství však o náskok přišli a prohráli 3:4.

O dva dny později čekal na „sešívané“ opravdový svátek. Izraelský tým Falfala KQ BSC totiž do Portugalska přivezl několik hvězd plážového fotbalu na světě. Slávisté si tak zahráli proti švýcarským reprezentantům Noëlu Ottovi a Elliottovi Mounoudovi, japonské hvězdě Ozu Moreirovi či Brazilcovi Mauricinhovi. Prohra 2:8 tak bolela o něco méně. „Výsledek pro nás krutý, ale zážitek k nezaplacení,“ glosoval duel slávistický Instagram.

Ani ve třetím utkání základní skupiny se Slavii nedařilo. S rumunským mistrem West Deva padla 3:6. Soupeř měl v kádru několik brazilských hráčů, i tak slávisté věřili v lepší výsledek. „Hlavně náš špatný výkon v prvních dvou třetinách vyústil v několikabrankový náskok soupeře, který se už jen těžko doháněl,“ psali slávisté o třetí prohře na Euro Winners Cupu.

Šampion Fortuna Beach Soccer League 2021 tak spadl do play off o konečné 25. – 32. místo. Nejdříve narazil na další německý tým Rostocker Robben. Dvě branky nejlepšího slávistického střelce v turnaji Daniela Valeše jen mírnily porážku 2:6. „Zřejmě nás nejlepší výkon na turnaji, výsledek však opět ve prospěch soupeře,“ zaznělo na Instagramu Slavie.

Další duel vyhráli slávisté kontumačně, jelikož španělský celek Melistar opustil Nazaré dříve, ještě před zápasem. „Sešívané“ tak čekal poslední zápas o celkové 29. místo. A konečně se mohli radovat z výhry! Proti belgickému týmu Vamos Manage slavili triumf 5:4 po prodloužení, po dvou brankách nasázeli Valeš a Trampota, jednou se trefil Jan Novotný.

„Přestože dnešní výkon nebyl nejzdařilejší, připisujeme si závěrečnou výhru na letošním ročníku Euro Winners Cupu. Věříme, že byl turnaj skvělou přípravou na blížící se tuzemskou soutěž. Děkujeme za podporu!“ napsali kluci na závěr na svém týmovém Instagramu. O branky se v turnaji největší měrou postarali reprezentační tahouni Daniel Valeš (7 gólů) a Lukáš Trampota (5 gólů).

Z prvního triumfu na Euro Winners Cupu se radoval portugalský tým Casa Benfica, který ve finále zdolal 3:1 silnou Bragu. Izraelský celek Falfala, se kterým se slávisté utkali ve skupině, skončil nakonec třetí. Za zmínku stojí i skvělý výsledek slovenského celku BSC Hustý, který ve skupině zdolal Sporting Lisabon a celkově skončil dvanáctý. Jejich bulharská posila Filip Filipov se navíc stala nejlepším střelcem turnaje.

Sestava BS Slavia Praha na EWC 2022:

Jan Bártl, Lukáš Karpíšek – Filip Krahulec, Lukáš Kubišta, Jakub Pýcha, Jan Novotný, Lukáš Trampota, Daniel Valeš, Jakub Pekárek, Filip Jeřábek.

Výsledky BS Slavia Praha na EWC 2022:

Základní skupina:
vs. Beach Royals Düsseldorf (Německo) 3:4 (Bártl, Karpíšek, Valeš)
vs. Falfala KQ BSC (Izrael) 2:8 (Valeš, Trampota)
vs. West Deva (Rumunsko) 3:6 (2x Trampota, Valeš)

Play off (25. – 32. místo):
vs. Rostocker Robben (Německo) 2:6 (2x Valeš)
vs. CD Melistar (Španělsko) 3:0 (kontumace)
vs. Vamos Manage (Belgie) 5:4 po prodloužení (2x Valeš, 2x Trampota, Novotný)

Konečné pořadí EWC 2022:

1. Casa Benfica (Portugalsko)
2. Braga (Portugalsko)
3. Falfala KQ BSC (Izrael)
4. GM Pyramide (Francie)
.
.
.
12. BSC Hustý (Slovensko)
.
.
.
29. BS Slavia Praha (Česko)

Nejlepší střelec: 17 – Filip Filipov (BSC Hustý)

Nejlepší hráč: Luis Henrique (Casa Benfica)

Nejlepší brankář: Elinton Andrade (Casa Benfica)