Slavia na úvod FBSL těsně uspěla. Dohrávku ženské ligy zvládly i „sešívané“

Nový ročník Fortuna Beach Soccer League odstartoval! První tři body do tabulky si v pondělní předehrávce připsala BS Slavia Praha, která si poradila s Duklou těsně 5:4. O dva góly se postaral Lukáš Trampota, nejlepší český plážový fotbalista posledních tří let. V nedělní dohrávce ženské superligy se také radovaly hráčky v sešívaných dresech, které porazily Hradec Králové 10:4.

Slávisté se letos určitě budou chtít opět vrátit na český trůn. Loni ve finále padli až na penalty s Bohemians. Do letošního ročníku nakročili dobře, i když to na úvod nebylo nic jednoduchého. Dukla posilněná o několik slovenských reprezentantů pořádně kousala.

Slavia byla od začátku zápasu aktivní, hodně držela míč. První gól nové sezony zařídil Jakub Pekárek, jehož nástřel na branku si nešťastně tečoval do vlastní sítě Pavel Aubrecht. Stejný hráč, který před týdnem pomáhal rivalovi z Bohemians na Euro Winners Cupu v Nazaré, se prosadil ještě jednou v závěru první třetiny. Krásnými nůžkami vrátil „sešívaným“ vedení poté, co předtím srovnal Pavol Volkay.

V brance Dukly předváděl velmi dobrý výkon Ján Bujdoš. Po jeho velké chybě se ovšem v polovině utkání prosadil Lukáš Kubišta. Na další snížení od Romana Letka našla Slavia opět rychlou odpověď, Lukáš Trampota si zkušeně poradil se zakončením z úhlu.

A rychlé reakce slávistů na snižující branky pokračovaly i ve třetí třetině. Lukáš Trampota nůžkami a svou druhou trefou v utkání opět vrátil dvoubrankové vedení. Gól Romana Letka z penalty v úplném závěru už znamenal jen snížení na konečných 4:5.

Slavia si tak na úvod soutěže připisuje tři body. Fortuna Beach Soccer League se v plné parádě rozjede během tohoto víkendu (24. a 25. června), kdy je v sobotu a v neděli na programu rovných deset zápasů, po pěti každý den.

61000193270-381

Pro změnu dohrávkou pokračovala v neděli také ženská Superliga. Slavia si bez větších problémů poradila s Hradcem Králové 10:4. Hned šest ze sedmi hráček, které nastoupily v sešívaných dresech, se nachází v nominaci na nadcházející Evropské hry v Polsku. A zkušenosti z písku byly znát, po první třetině vedla Slavia už 4:0.

Klidné vedení si Markéta Matějková a spol. pohlídaly až do závěru, divoká třetí třetina nabídla celkem osm gólů. Pod deset branek Slavie se podepsalo šest různých hráček, z toho čtyři (Michaela Čulová, Markéta Matějková, Aneta Jungová a Veronika Pýchová) vstřelily po dvou gólech. Na druhé straně se rovněž dvakrát prosadily Eliška Kovaříková a Zuzana Dostálová, která se ve třech zápasech prosadila už sedmkrát.

Slavia se vítězstvím zlepšila na sedm bodů a posunula se o dva body za vedoucí hráčky Bohemians, které ovšem mají odehraný o jeden zápas více. Superliga žen by měla znovu pokračovat až 22. července.