Slavia v Nazaré. Prostředí krásné, město žije, říká Jakub Pekárek. Těžká zkouška s Bragou

Na úvod přišla porážka. BS Slavia Praha, loňský mistr Fortuna Beach Soccer League, vstoupil do prestižního turnaje Euro Winners Cup v portugalském Nazaré prohrou 2:5 s Marseille BT z Francie. V pondělí čeká „sešívané“ extrémně těžký duel proti tradičně hvězdami nabušené Braze. O den později pak zakončí skupinu s celkem Bonyhád BFC z Maďarska. „Prostředí krásné, široká pláž, čtyři hřiště, spousta zápasů, město žije. Tak to má být,“ hlásí přímo z místa Jakub Pekárek.

Slávisté dorazili na portugalské pobřeží v průběhu soboty. V minulých letech občas při přesunech z Česka přišly nějaké komplikace, tentokrát ale vše proběhlo bez problémů. „Do Nazaré cestoval každý tak, jak chtěl,“ přiblížil Jakub Pekárek. „Sešli jsme se v sobotu odpoledne a šli hned na oficiální focení a trénink. Někdo dorazil i v neděli ráno před zápasem,“ dodal s úsměvem.

V neděli v pravé poledne nastoupila Slavia ke svému prvnímu zápasu ve skupině. Proti českému mistrovi se postavil tým Marseille BT s řadou hráčů z francouzského národního týmu, ale také italským reprezentačním brankářem Sebastianem Paternitim či Gotou Takou z Japonska. „Sešívaní“ bohužel od začátku tahali za kratší konec a prohráli 2:5. První gól byl oficiální zapsaný jako vlastní, ale zasloužil se o něj brankář Lukáš Karpíšek, druhou trefu zařídil Daniel Valeš.

„Zápas vesměs hodnotím kladně. S předvedenou hrou jsme spokojeni, až finální fázi. Když ji zlepšíme, budu ještě více spokojený. Každopádně na soupeři bylo znát, že má natrénováno více než my. Vyhrál zaslouženě,“ uznal Jakub Pekárek.

V pondělí čeká Slavii obří zkouška. Od 15:15 se utká s Bragou, jedním z největších favoritů na triumf v turnaji a druhým týmem aktuálního žebříčku BSWW. Portugalský celek má ve svém kádru několik reprezentačních opor v čele s bratry Martinsy, Miguelem Pintadem, Pedrem Manem či Rúbenem Brilhantem. V kádru má ovšem také tři Brazilce: Bokinhu, Thangera a Filipeho Silvu. Z 11 ročníků Euro Winners Cupu si Braga odnesla hned osm medailí (3-3-2).

„Nejtěžší zápas turnaje,“ tuší Jakub Pekárek, který společně s Lukášem Trampotou má s Bragou relativně čerstvou zkušenost. Loni na stejném turnaji totiž oblékali dres BS Bohemians Praha 1905 a na giganta rovněž narazili ve skupině. Byli u porážky 1:5. Jak to bude nyní? „Vždycky se chci zlepšovat, ale proti takto vyspělému týmu je těžké si věřit na dobrý výsledek. Jsme realisté, i když do zápasu samozřejmě dáme všechno,“ říká nejlepší český plážový fotbalista za rok 2023.

Slávisté pak zakončí skupinu v úterý od 13:45 proti maďarskému týmu Bonyhád BFC, který v úvodní hrací den prohrál s Bragou 1:10.

Pro Slavii jde o historicky druhou účast na Euro Winners Cupu. Před dvěma lety skončila na konečném 29. místě. Na letošní turnaj odjela v téměř kompletním složení, nastoupit do zápasu ovšem nemůže zraněný brankář Jan Bártl. „Chceme si zahrát hezký plážák, bavit se tím sportem, užít si týden v partě a rozehrát se před sezonou, která nás čeká,“ doplnil Jakub Pekárek.

Zároveň se také blíží start nové sezony Fortuna Beach Soccer League, úvodní hrací víkend je naplánovaný na 22. a 23. června. „Jako generálku to asi nebereme, ale každý další zápas je pro nás dobrá zkušenost, obzvlášť na mezinárodním poli. Jinak na ligu se těšíme a třeba si do ní z Nazaré něco přeneseme,“ dodává na závěr Jakub Pekárek.

Kromě desítky hráčů ze Slavie na turnaji v Nazaré hrají také další tři Češi. Andy Körtvélyeši nastupuje za německý tým Bavaria Beach Bazis a Jakub Janík s Vojtěchem Suchánkem hrají za slovenský celek BSC Hustý.

Všechny zápasy lze sledovat ZDARMA v přímých přenosech na platformě beachsoccertv.com.

Program BS Slavia Praha na Euro Winners Cupu 2024:

Neděle 9. 6., 12:00 SLAVIA – Marseille BT (Francie) hřiště č. 2 2:5 (1:3, 1:2, 0:0) 5. vlastní Gnepo, 15. Valeš
Pondělí 10. 6., 15:15 SLAVIA – SC Braga (Portugalsko) hřiště č. 2
Úterý 11. 6., 13:45 SLAVIA – Bonyhád BFC (Maďarsko) hlavní hřiště

Soupiska BS Slavia Praha na Euro Winners Cupu 2024:

Lukáš Karpíšek
Jiří Doležal
Filip Krahulec
Jan Novotný
Čeněk Pekárek
Jakub Pekárek
Lukáš Trampota
Petr Třešňák
Daniel Valeš
Jan Záhorský