Slávistky po titulu: Napravily jsme minulý rok. Final Four bylo skvěle zorganizované

Potvrdily roli největších favoritek. Ženský tým BS Slavia Praha ovládl letošní Final Four a radoval se z titulu, který jim loni ve finále sebraly hráčky Bohemians. „Máme velkou radost, protože jsme napravily minulý rok. Užíváme si to,“ prozradila jedna z klíčových opor Aneta Jungová po triumfu. Slávistky se mohly opřít o početné reprezentační jádro, hned sedm hráček v sešívaném dresu se představilo na nedávných Evropských hrách v Polsku.

Základní částí Slavia neproplula úplně jednoznačně. Hned na úvod došlo na souboj proti Bohemians, ve kterém slavila výhru za jeden bod až po penaltách. Překvapivá ztráta přišla v závěrečný den, kdy tým okolo kapitánky Markéty Matějkové padl s Hradcem Králové. Následně ale po úžasném obratu v závěru slávistky porazily Bohemians 4:3.

Těsné vítězství v základní části o jediný bod před Bohemians poslalo Slavii v semifinále na BS Praha. Po bezbrankové první třetině, ve které zářila brankářka Gabriela Frolíková, si favorit došel pro klidnou výhru 4:0 a postup do finále. „Vypracovaly jsme si hodně šancí, které jsme proměnily. Ony de facto celý zápas bránily, my daly více gólů a vyhrály,“ zhodnotila semifinálový duel Michaela Čulová.

Ve finále pak „sešívané“ nečekala předpokládaná bitva proti Bohemians, ale proti Hradci Králové. I v duelu o titul nepadla v úvodních 12 minutách branka, ve druhém dějství nicméně Slavia udělala rázný krok k triumfu čtyřmi brankami. „Sice jsme vedly, ale netřeba podceňovat soupeře, ať je jakýkoliv. Holky z Hradce šly hodně nahoru, udělaly velký pokrok,“ zmínila Aneta Jungová.

Slavia ovládla finálový zápas 4:2, pak už mohly propuknout mistrovské oslavy. „Jsme rády, že jsme první a že se nám to letos podařilo,“ těšilo Michaelu Čulovou, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou ženské Superligy. V osmi zápasech nasázela parádních 11 gólů, Aneta Jungová společně s Markétou Matějkovou přidaly po devíti brankách. Barbora Mikinová si pro změnu odnesla cenu pro nejlepší gólmanku.

A jak už jsme poznamenali v úvodu článku, hned sedm hráček (Barbora Mikinová, Markéta Matějková, Aneta Jungová, Michaela Čulová, Veronika Pýchová, Tereza Jurková a Eliška Kremrová) z mistrovské Slavie se představilo na nedávných Evropských hrách v Polsku, kde český tým obsadil 6. místo.

Zkušené reprezentantky si stejně jako mnozí další pochvalovaly atmosféru celého finálového dne. Poprvé v historii se Final Four ženské Superligy objevilo před kamerami ČT sport. „Bylo to úplně perfektní, skvěle zorganizované. Jsme rády, že jsme mohly hrát i před televizí a že přišlo i dost lidí. Užily jsme si to,“ řekla Michaela Čulová. „Bylo to super. Je to vidět, a když to takhle bude pokračovat dál, tak to bude ještě lepší,“ dodala Aneta Jungová.