Směr Kanárské ostrovy! České reprezentantky čeká premiérové ženské Mundialito

České reprezentantky vyráží na další velkou akci! Už ve středu 20. července odlétá výběr trenéra Zdeňka Slámy na Kanárské ostrovy, kde se odehraje historicky první ženské Mundialito. Češky čekají tři těžké zápasy proti domácím Španělkám, Anglii a Ukrajině. „Rád bych se už konečně zaradoval,“ prozradil kouč Sláma po nedávném turnaji v Nazaré. Věří, že Anglii či Ukrajině může jeho tým na Kanárech vrátit porážku z portugalského turnaje.

S Anglií a Ukrajinou mají české reprezentantky velmi čerstvou zkušenost. S oběma soupeřkami se potkaly právě na turnaji Women´s Euro Beach Soccer League v Nazaré, který se hrál na začátku července.

S Angličankami, třetím týmem světového žebříčku BSWW, odehrály fantastický zápas. Zatímco loni s nimi Češky prohrály jednoznačně 0:5 a 0:8, teď sahaly dokonce po vítězství! Po trefě Kateřiny Slavíkové vedly v závěru 2:1, ale nakonec padly 2:3 po prodloužení.

Utkání proti Ukrajině už tak povedené nebylo. Češky na závěr turnaje prohrály 0:4, což znamenalo, že po úvodních třech zápasech WEBSL zůstaly na nule bodů a na posledním místě tabulky. Se Španělkami, které aktuálně vévodí žebříčku BSWW, se český národní tým utká až v září v Itálii.

O turnaji Mundialito na Kanárských ostrovech mluvil trenér Zdeněk Sláma už v rozhovoru právě po turnaji v Nazaré: „Chtěl bych to vrátit Ukrajině a Anglii. Španělky jsou velice silné. Ale když budou holky hrát jako proti Anglii, tak věřím, že je můžeme hodně potrápit. Už jsme dlouho nevyhráli. Rád bych se už konečně zaradoval.“

České reprezentantky vyrazí na Kanárské ostrovy ve středu ráno. Do Gran Canarie odletí s přestupem ve švýcarském Curychu. Nominace doznala oproti turnaji v Nazaré menších změn, do reprezentace se vrací Veronika Pýchová. Brankářkou by na Mundialitu měla být Marie Ročovská.

Kromě premiérového ženského turnaje se v Maspalomas odehraje i mužské Mundialito, kterého se zúčastní čtyři týmy ze světové špičky: domácí Španělsko, Portugalsko, Japonsko a USA.

Program českého týmu:

Středa 20. července: odlet na Kanárské ostrovy
Čtvrtek 21. července: zápas vs. Španělsko (18:45)
Pátek 22. července: zápas vs. Anglie (16:00)
Sobota 23. července: zápas vs. Ukrajina (16:00)
Neděle 24. července: návrat do Prahy

Česká nominace na Mundialito:

Marie Ročovská (BS Bohemians 1905)
Markéta Matějková (BS Slavia Praha)
Kateřina Slavíková (BS Bohemians 1905)
Veronika Pýchová (BS Slavia Praha)
Lucie Hrušková (BS Bohemians 1905)
Martina Folprechtová (BS Bohemians 1905)
Anna Cíznerová (BS Praha)
Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
Michaela Čulová (BS Slavia Praha)
Veronika Pilousková (BS Praha)

Náhradnice:
Gabriela Frolíková (BS Praha)
Anna Procházková (BS Bohemians 1905)

Realizační tým:
Trenér: Zdeněk Sláma
Šéftrenér: Radim Nečas
Masér: Rastislav Žitňan