Stane se plážový fotbal nejoblíbenějším sportem u nás?

beach soccer

A proč ne. Alespoň prostřednictvím ankety o sport roku 2014 se to stát může. Soutěž bude pořádat sportovní portál sportcentral, který před dvěma roky založil společně se svým týmem Roman Sterly. Původní myšlenkou bylo, aby portál sloužil jako databáze pro všechna sportoviště v České republice, ale postupem času se rozrostl o aplikace pro týmy, trenéry, sportovce nebo sportovní události.

Díky tomu si web vybudoval návštěvnost přes 80 000 sportovců/sportovkyň za měsíc. Jednou z prvních promo akcí portálu byla v roce 2012 i anketa o sport roku, již za pár dní odstartuje i druhý ročník. V tom první se nejpopulárnějším sportem stal fotbal před cyklistikou, hokejem, volejbalem a plaváním. V konkurenci známějších sportů může ale uspět i plážový fotbal!

„Cílem ankety je nejen provedení průzkumu ale i podpora rekreačního sportování a zdravého životního stylu a pozitivní prezentace partnerů v této oblasti,“ uvedl o záměrech ankety Adam Faifr, marketér portálu.

Kampaň probíhá ve formě ankety na stránkách www.sportcentral.cz s doprovodnou soutěží. V anketě lidé odpovídají na otázky týkající se jejich oblíbených sportů a dalších sportovních návyků. Z účastníků ankety jsou vylosováni výherci cen. Sport roku probíhá od 17.11. do 30.11.2014. Výsledky jsou po skončení publikovány v celostátních i oborových médiích.

Hlasovat je možné zde.