Start nové sezony se kvapem blíží

beach soccer

Již pošesté se bude o mistru České republikyv plážovém fotbale rozhodovat v ligové soutěži. Letošní ročník Superligy se opět odehraje kompletně v Praze a listině přihlášených nechybí ani všichni předchozí mistři Plzeň Team (rok 2011), BS Ladronka Praha (2010, 2012), BS Bohemians Praha (2013) a FK Viktoria Žižkov (vítězem v roce 2009 pod názvem Beach Polabí). Soutěž by měla odstartovat úvodním kolem 15. května na Ladronce.

Hrát by se měly i dvě regionální divize – v Příbrami a v Praze. Jejich účastníci se utkají o postup do baráže, v níž bude možnost si vybojovat postup do Superligy. Do příbramské ligy se přihlásilo 7 týmů: Kamna OLE! (loni 1. místo), Moe´s Plzeň(2.), Ponožky v sandálech (3.), Fata morgana (4.), Křížák (5.) a dva nováčci Dolní Hbity a Písek v trenkách. Soutěž se bude hrát každé pondělí počínaje začátkem května. Do pražské ligy je možné se stále přihlašovat. Zde se začne hrát až v červnu, další informace je možné najít zde.

Struktura ligových soutěží:

A. Superliga
B. 1. Příbramská liga
B. 2. Pražská liga

Český pohár: Dokončí Ladronka hattrick?

Hrát se bude letos i tradiční Český pohár, který ponechává osvědčený hrací model z předešlých let. V jednotlivých regionech se bude možné účastnit kvalifikačních turnajů o postup do národního finále, které se uskuteční 26. července v Praze.

Seznam kvalifikací ještě není zdaleka kompletní a s postupem času se bude doplňovat. První dva turnaje se odehrají již příští měsíc – 8. 5. v Příbrami a od 24. do 25. 5. v Praze na turnaji Mercedes-Benz BS Cup 2014. Obhájcem prvenství je tým BS Ladronka Praha.

Harmonogram Českého poháru /průběžně aktualizujeme/:

8. 5. Příbram
24. – 25. 5. Praha
21. 6. Plzeň
5. 7. Loučná nad Desnou
5. 7. Uherské Hradiště
26. 7. Finále ČP (Praha)

V harmonogramu zatím chybí turnaje v Prostějově, Písku a Náchodě, u nichž není znám termín konání.